Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 13 wrzesień 2023

Northamptonshire to hrabstwo w środkowej Anglii w 2021 roku wstrząsnęła nim, a później całą Wielką Brytanią, śmierć 31-letniej Marty, Polki która pochodziła z Bydgoszczy. Cztery lata wcześniej – w 2017 roku – wraz z mężem wyemigrowała z Bydgoszczy do Wielkiej Brytanii. Zabójcę dobrze znała – był to jej były mąż Paweł.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Bydgoszczy idąc ulicą istnieje duża szansa, że na materiały wyborcze się nie natkniemy, choć zapewne za kilka dni się to już zmieni, w Inowrocławiu wyczynem może być nie załapanie się na banery, tam bowiem kampania outdorowa idzie na całego.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 13 wrzesień 2023 18:20

Korzyści z wyboru coacha z certyfikatem ICF

Wprowadzenie do certyfikacji ICF:

Certyfikacja ICF, czyli International Coach Federation, to międzynarodowy standard w dziedzinie coachingu, który od lat uznawany jest za symbol profesjonalizmu i jakości w tej branży. Dla wielu osób poszukujących wsparcia w rozwoju osobistym czy zawodowym, wybór coacha może być wyzwaniem. Jednak decydując się na specjalistę z certyfikatem ICF, klient może być pewny, że trafia do prawdziwego eksperta w swoim fachu.

Opublikowano w Polecane

Za równo miesiąc zakończy się kampania wyborcza, w Bydgoszczy póki co ona dopiero się rozkręca, nośniki z reklamami kandydatów powoli się pojawiają, kandydaci póki co skupiali się natomiast na prezentowaniu list. W środę pojawił się pierwszy temat, który może pochłonąć lokalną dyskusję kampanijną – PiS chce, aby Rada Miasta Bydgoszczy poparła starania rządu w sprawie wypłacenia od Niemiec reparacji za II wojnę światową.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na remont 10 ulic w centrum Bydgoszczy. Są to ulice: Przy Zamczysku, Jana Kazimierza, Pod Blankami, Przyrzecze, Zaułek, Ks. Malczewskiego, fragment Grodzkiej oraz przebudowa Rybiego Rynku. W przetargu pojawiły się cztery oferty – najtańsza na nieco ponad 27 mln zł, najdroższa na prawie 32 mln zł – ratusz przewidział natomiast budżet na poziomie niecałych 23 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od października 2020 roku, gdy borykaliśmy się z pandemią, w całej Polsce utworzono 33 szpitale tymczasowe przeznaczone dla pacjentów z COVID-19, w tym dwa w naszym województwie: w Ciechocinku i w Radziejowie. Najwyższa Izba Kontroli podsumowując swoją kontrole stwierdza, że szpitale tworzono bez żadnego planu i bez analizy dostępności kadr medycznych, co przełożyło się na ogromne koszty budżetowe, ale zdrowotne.

Opublikowano w Regionalne

W 2018 roku na przystanku tramwajowym przy ulicy Gdańskiej, na wysokości ulicy Chodkiewicza doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji, gdy rozpędzony pojazd potrącił kobietę wysiadającą z tramwaju. Wtedy pojawiły się głosy o potrzebie zbudowania w tym miejscu przystanku wiedeńskiego. W tym tygodniu taki przystanek w tym miejscu został uruchomiony.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przeprowadzone wiele miesięcy temu konsultacje społeczne przekonały Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej do rozbiórki kładki pieszej nad alejami Wojska Polskiego – co prawda w konsultacjach było więcej głosów przeciwnych, ale uznano iż bardziej przekonujące argumenty są zwolenników rozbiórki. Nie oznacza to jednak, że piesi nie przejdą, zamiast kładki miałoby powstać naziemne przejście z sygnalizacją.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu