Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 15 wrzesień 2023

W środę Kapituła ,,Bydgoskich Autografów” wybrała osoby, które zostaną wyróżnione w wyjątkowym miejscu przy ulicy Dlugiej. Są to: Krystyna Gawek, Marek Chełminiak oraz prof. Roman Ossowski. Pierwsze autografy przy Długiej odsłonięto w 2007 roku, co roku liczba uhonorowanych się zwiększa, dzisiaj możemy mówić już o dziesiątkach. Jesienią do tego grona dołączą wymienione wyżej nazwiska.

Opublikowano w Bydgoszcz

90. lat temu oddano do użytku Magistralę Węglową, jej budowa była odpowiedzią na wojnę celną z Niemcami, Polska postawiła bowiem na eksport morski przez port w Gdyni. Zbudowana wówczas infrastruktura do dzisiaj odgrywa kluczową rolę, od kilku lat mówi się o modernizacji linii kolejowej nr 201, która łączy Bydgoszcz z Gdynią, czyli dawnej magistrali węglowej. Już wiemy jednak, że nie na wszystkich odcinkach uda się dochować termin 2027 roku.

Opublikowano w Regionalne

Historia ta zaczęła się jeszcze zanim Trybunał Konstytucyjny orzekł o zakazie aborcji eugenicznej. Małgorzata z powodu wad płodu została skierowana na usuniecie ciąży, lekarz będący wojewódzkim konsultantem w dziedzinie perinatologii odmówił tego, zdaniem kandydującej do Sejmu Joanny Czerskiej-Thomas, wiceprzewodniczącej Rady Miasta Bydgoszczy był wobec kobiety chamski. Małgorzata o wyciągnięcie konsekwencji wobec lekarza walczy przed rzecznikiem odpowiedzialności zawodowej.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 15 wrzesień 2023 16:34

Szeliga: Będę kandydatem niezależnym

W okręgu inowrocławskim, który obejmuje południowo-zachodnią część województwa kujawsko-pomorskiego, a także powiat sępoleński wyborcy mają do wyboru pięciu kandydatów na senatorów. Główny bój toczy się wokół starcia prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem. Kilka dni temu na konferencji prasowej swój manifest wygłosił Sławomir Szeliga, były wicestarosta, popierany przez komitet Bezpartyjnych Samorządowców.

Opublikowano w Inowrocław

W piątek Komisja Rewizyjna Rady Miasta Bydgoszczy przyjęła stanowisko, w którym rekomenduje Radzie Miasta poparcie na posiedzeniu plenarnym stanowiska, w którym bydgoski samorząd poprze starania polskiego rządu mające wymusić na rządzie Republiki Federalnej Niemiec wypłatę Polsce reparacji wojennych, których część miałaby trafić do Bydgoszczy. Komisja wnioskuje również do prezydenta Bydgoszczy, aby rozpoczął szacowanie strat jakie w wyniku II wojny światowej poniosła Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzieci są zawsze najbardziej narażone na skutki konfliktów zbrojnych, stąd też wspieranie tej grupy jest niezwykle ważne w czasie wojny. Szpital dziecięcy w Krzemieńczuku – mieście partnerskim Bydgoszczy – otrzymał z Bydgoszczy ważne dary.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu