Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 18 wrzesień 2023

Od kilku miesięcy bydgoska PESA chwali się SM42-6Dn Hydrogen, która w czerwcu została oficjalnie dopuszczona do użytku przez Urząd Transportu Kolejowego. W lipcu bydgoscy dziennikarze mogli obserwować ją w ruchu na żywo na bocznicy przy Zaświacie. PKN Orlen z kolei poinformował właśnie, że kupił taką lokomotywę od PESA.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu - po wakacyjnej przerwie wznowił pracę Parlament Europejski, zaczynając od najważneijszej debaty w roku, czyli ,,o stanie Unii Europejskiej". Była to właściwie najważniejsza debata w ostatnich latach, nie tylko z powodu wyzwań przed którymi stoimi jak wojna na Ukrainie, ale była to ostatnia debata ,,o stanie Unii" przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, co zresztą wyraźnie akcentowała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von den Leyen w swoim wystąpieniu. Spraw o których warto wspomnieć z minonego tygodnia było więcej.

Opublikowano w Magazyn

Informacje o postępie przygotowań do budowy terminalu Bydgoszcz-Emilianowo to jeden z tematów III Bydgoskiego Forum Bursztynowego Szlaku, które odbyło się w poniedziałek 18 września w Bydgoskim Centrum Targowo Wystawienniczym. Przy tej okazji dowiedzieliśmy się, że wydaną przez wójta Nowej Wsi Wielkiej decyzję środowiskową oprotestowuje jedna z organizacji ekologicznych, co może opóźnić proces inwestycyjny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kulczyk Investments (KI) Chemistry po raz kolejny wezwało swoich giełdowych udziałowców do sprzedaży akcji Ciechu, celem takiego działania będzie wycofanie grupy z giełdy papierów wartościowych. Ciech na giełdzie zadebiutował w 2016 roku, ostatnio właściciele dają do zrozumienia, że model rozwoju w oparciu o giełdę się wyczerpał. Zarząd Ciech SA uspokaja, że nie wpłynie to na sytuację pracowników.

Opublikowano w Inowrocław

Zajmujący się sondażami politycznymi Marcin Palade w weekend opublikował kolejne zestawienie preferencji poświęcone poparciu dla partii politycznych w okręgu bydgoskim, tym razem obok prognozowanej liczby mandatów wskazał przedziały poparcia, w których w jego opinii znajdują się konkretne komitety. Wynika z tego, że różnice mogą być niewielkie.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 18 wrzesień 2023 10:35

III Bydgoskie Forum Bursztynowego Szlaku

Dzisiaj - 18 września odbywa się III Bydgoskie Forum Burszytowego Szlaku, w 90. rocznicę budowy Magistrali Węglowej. Wydarzenie odbywa się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo.

Opublikowano w Bydgoszcz

Edgar K. to dzisiaj główny oskarżony w aferze w aferze wizowej, to on miał naciskać na pracowników polskich ambasad, aby przyśpieszali wydawanie wielokrotnych wiz schengen obywatelom azjatyckich państw. W piątek, podobnie jak lokalna Gazeta Wyborcza informowaliśmy, iż Edgar K. był do lipca członkiem zarządu fundacji Kujawski Instytut Myśli Patriotycznej z siedzibą w Białych Błotach, która w dość kontrowersyjnych okolicznościach otrzymała ponad 350 tys. zł dotacji z Narodowego Instytutu Wolności.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu