Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 19 wrzesień 2023

W grudniu 2017 roku pierwszy raz zapowiedziano budowę obwodnicy Białych Błot (lub inne rozwiązanie regulujące ruch np. tunel w przebiegu ulicy Szubińskie), wówczas w bydgoskim ratuszu cztery samorządy, różnych szczebli, podpisały list intencyjny w sprawie zrzucenia się na opracowanie studium STEŚ. Dokument miał powstać do 2020 roku i ruszyć miała budowa. Zbliża się koniec 2023 roku, a nie ma nawet wybranego wykonawcy, z pomysłu też nie zrezygnowano, zatem wygląda to trochę tak – chcemy coś zrobić, ale robimy wszystko, aby nie zrobić pierwszego kroku.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 19 wrzesień 2023 16:40

Naukowy toczą spór o rondele pod Gniewkowem

W lipcu informowaliśmy o odkryciu w Kaczkowie pod Gniewkowem rondeli, które mogły mieć ponad 6 tys. lat, tak przynajmniej interpretuje to archeolog Jerzy Czerniec, który posługiwał się profesjonalnymi trybami drona. Zdaniem Mikołaja Jakubczaka z Ośrodka Archeologii Pradziejowej Polskiej Akademii Nauk doszło tu do błędnej interpretacji, w jego opinii nie można mówić o rondelach.

Opublikowano w Regionalne

Gdyby w trwającej procedurze rewizji sieci TEN-T Bydgoszcz awansowała do sieci bazowej to oznaczałoby nie tylko większy prestiż, ale też dostęp do większych środków na projekty infrastrukturalne wokół bydgoskiego węzła logistycznego np. terminal Bydgoszcz-Emilianowo. Tematem rewizji sieci TEN-T rozpoczęto III Bydgoskie Forum Bursztynowego Szlaku.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 19 wrzesień 2023 12:42

Awantura o mikrofon w klapie posła PiS

Dość zaskakujący był początek tygodnia w inowrocławskiej polityce – posła Bartosza Kownackiego naszła po konferencji prasowej chęć odwiedzenia prezydenta Ryszarda Brejzy, aby pomóc mu pozyskiwać rządowe fundusze. Włodarza Inowrocławia nie zastał, to nie przeszkodziło jednak w utarczkach, a sprawa miała być już blisko nawet drogi sądowej.

Opublikowano w Inowrocław

W poniedziałek trójka policjantów miała za zadanie przemieścić policyjną łódź po Brdzie, w okolicach Mostu Kazimierza Wielkiego zauważyli w wodzie mężczyznę, który nerwowymi ruchami próbował utrzymać się na wodzie. Chwilę później 41-latek był już w policyjnej łodzi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od wielu miesięcy żyjemy ze świadomością, że Wiadukty Warszawskie posłużą nam jeszcze przez kilka lat, jak tłumaczyli drogowcy wykonano je w PRL-u niezbyt sprawdzającej się technologii, planując znacznie mniejsze natężenie ruchu, niż ma to miejsce w obecnych czasach. Zatem musimy już dzisiaj myśleć o budowie nowego wiaduktu w perspektywie kilku lat. Najlepiej od razu przemyśleć o przebudowie Węzła Wschodniego, gdzie krzyżuje się Kamienna z Fordońską, bowiem nie jest on najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu