Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 21 wrzesień 2023
piątek, 22 wrzesień 2023 00:15

Spot ministra Błaszczaka chłodnym okiem

Kilka dni temu szef MON minister Mariusz Błaszczak opublikował spot wyborczy na którym pokazywał, że za poprzedników funkcjonował plan obrony przed napaścią Rosji i jej sojuszników, który zakładał umocnienie obrony na linii Wisły – w takim wypadku wschodnia część województwa kujawsko-pomorskiego z Toruniem znalazłaby się pod kontrolą wroga, Bydgoszcz byłaby natomiast ważnym przyczółkiem. Spot ma grać na emocjach mieszkańców wschodniej Polski, minister Błaszczak wprost straszy ,,drugą Buczą”. Opozycja za ujawnienie planów w czasie kampanii wyborczej postawienia go przed trybunałem stanu. Spójrzmy na to jednak chłodnym okiem.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę w Warszawie odbyła się aukcja królewskich 50 dukatów Zygmunta III Wazy, które w 1621 roku zostały wybite w Bydgoszczy. Jest to jedna z najrzadszych monet do zdobycia, zatem cena 2,7 mln zł nie robi aż tak wielkiego wrażenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Równouprawnienie – to dość popularny slogan polityczny, w szczególności po lewej stronie sceny politycznej, ale jak spojrzymy na reprezentację okręgu bydgoskiego w Sejmie, to panie stanowią zaledwie 25% stanu osobowego posłów. Jak spojrzymy na listy wyborcze – żadna z kobiet nie jest liderką listy!

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 21 wrzesień 2023 15:16

Xiaomi 13 Pro- najlepszy z najlepszych

Myślisz, że na rynku smartfonów było już wszystko? Wszystko oprócz Xiaomi 13 Pro! Ten niezwykły gigant zadziwia swoimi parametrami technicznymi i niesamowitą wydajnością, a do tego wygląda niezwykle stylowo. Poznaj go bliżej!

Opublikowano w Polecane

Holandia słynie z mocno rozwiniętej kultury rowerowej, są badania mówiące o tym, iż więcej niż jeden na trzech Holendrów wykorzystuje rower nie tylko do rekreacji, ale w ramach codziennych dojazdów. W ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności Bydgoski Ruch Miejski zorganizował w czwartek na Wyższej Szkole Gospodarki o infrastrukturze rowerowej, z udziałem holenderskich gości.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 21 wrzesień 2023 14:37

W Kcyni póki co panuje ,,bezkrólewie”

Mija już ponad miesiąc od nagłej śmierci burmistrza Kcyni Marka Szarugi, Urzędem Gminy kieruje sekretarz Rafał Heftowicz, choć nie pełni on w pełni obowiązków i kompetencji, które ustawo przypisane są burmistrzowi. Urząd Wojewódzki informuje nas, że na dniach powinien być wskazany być przez premiera pełniący obowiązki burmistrza, na zasadach komisarycznych.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Jednym z działań Inspekcji Transportu Drogowego jest kontrola stanu autobusów miejskich, w ubiegłych latach po każdej takiej kontroli w bydgoskim transporcie zbiorowym media informowały o zatrzymaniu dowodów rejestracyjnych. Kontrole nadal są prowadzone, ale póki co nie słyszymy o wycofywanych z ruchu autobusach z powodu złego stanu technicznego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Co roku przyzwyczailiśmy się do czerwcowej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, na jesień (przynajmniej kalendarzowo) w Bydgoszczy ruszyła jednak rywalizacja przedsiębiorstw w ramach projektu ,,Do pracy jadę rowerem” organizowanego z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności, który właśnie trwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu