Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 22 wrzesień 2023

Na poniedziałkową sesję Sejmiku Województwa najprawdopodobniej zostanie wniesione uchwalenie Audytu Krajobrazowego, przyjęta w środę 20 września poprawka autorstwa marszałka zakłada dalsze odstępstwa, które mają ułatwić budowę terminalu Bydgoszcz-Emilianowo oraz Parku Przemysłowego Emilianowo, który jest inicjatywą Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Opublikowano w Bydgoszcz

116 dni to jak wyjaśnia kandydatka na posłankę Anna Niewiadomska z listy Koalicji Obywatelskiej najszybszy termin w jakim dziecko może uzyskać porady psychologicznej w naszym województwie – Psychiatria dziecięca jest problemem który nie poczeka, nie poczeka na wynik wyborów, ani nie poczeka aż ktoś z rządzących dojrzy ten problem. To jest najwyższy czas, aby ten problem wybrzmiał – mówiła na konferencji prasowej Anna Niewiadomska.

Opublikowano w Bydgoszcz

W tym roku przypadła 80. rocznica tragicznej śmierci w katastrofie nad Gibraltarem polskiego wodza naczelnego gen. Władysława Sikorskiego. Z powodu tej rocznicy w powiecie inowrocławskim obchodzony jest Rok Generała Sikorskiego, który przed wybuchem wojny był mieszkańcem Parchania pod Inowrocławiem. Jednym z akcentów tego roku będzie mural na Zespole Szkół Budowlanych w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

Bierność, marazm, blokada w działaniu, poczucie ograniczenia i zawieszenia – to uczucia, które towarzyszą migrantom i migrantkom czekającym na zezwolenie na pobyt w Polsce.

Opublikowano w Magazyn
piątek, 22 wrzesień 2023 15:05

Nowa Szóstka Wyborcza Portalu Kujawskiego

Podobnie jak przed czterema laty chcemy zaproponować kandydatom poparcie wypracowanych przez nas sześciu postulatów, jako swego rodzaju kontraktu wyborczego ponad podziałami politycznymi. Zachęcamy kandydatów do zainteresowania się nimi i rozważenia ich poparcia, my na pewno będziemy natomiast ich z tego rozliczać.

Opublikowano w Regionalne

Półtora roku temu pisaliśmy jak na jednym ze spotkań zorganizowanych w Bydgoszczy przez partię Korona Grzegorza Brauna prelegent, którego przedstawiano jako naukowca sugerował, że są zdjęcia sprzed 10 kwietnia 2010 roku pokazujące wrak samolotu, co jest próbą budowania narracji, że nie było katastrofy smoleńskiej tylko jakaś maskarada. Dzisiaj liderka bydgoskiej Korony walczy z senatorem Andrzejem Kobiakiem i wicewojewodą Radosławem Kempińśkim o mandat senatorski. Tylko traktowanie ich wszystkich na równi, jak spojrzy się na całokształt kandydatki Konfederacji to byłoby obrażanie Kobiaka i Kempińskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Inwestycje związane z kanalizacją deszczową od dłuższego czasu dają się we znaki kierowcom, ale też pasażerom komunikacji miejskiej, bowiem dochodzi do zmian w jej funkcjonowaniu. Celem inwestycji jest zapobiegnięcie zalewaniu ulic po większych opadach, a także magazynowanie ,,deszczówki” w okresie suszowym. Prowadzi to jednak do groteskowych sytuacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu