Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 07 wrzesień 2023

Gdy w grudniu węgierskie linie lotnicze uruchamiały połączenie z Bydgoszczy do Londynu spekulowano, że to może nie być ostatnie słowo Węgrów i spodziewać możemy się rozszerzenia oferty. Konkretne deklaracje jednak zazwyczaj ogłaszane są na tuż przed, oferta złożona na promocję województwa w przetargu sugerować może, że Węgrzy mogą planować zwiększyć swoje zaangażowanie lub szukają pretekstu do wycofania się.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę po południu minął termin zgłaszania do rejestracji kandydatów na posłów i senatorów, w okręgu bydgoskim do Sejmu pełne listy zgłosiło 7 komitetów, co łącznie daje 158 nazwiska. Każdy wyborca będzie mógł oddać głos tylko na jedno wybrane nazwisko.

Opublikowano w Regionalne

W niedzielę, czyli w dzień wolny od pracy doszło do wyburzenia kamienicy przy ulicy Gdańskiej, która znajdowała się w rejestrze zabytków, z kolei pod koniec sierpnia doszło do pożaru budynku dawnego dworca towarowego przy ulicy Rycerskiej – ogień poważnie uszkodził ten budynek. Szef klubu radnych PiS, wiceminister Jarosław Wenderlich, wniósł aby Prokurator Generalny sprawował nadzór nad śledztwami w obu sprawach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Główny Urząd Statystyczny prognozuje, że bieżący rok pierwszy raz województwo kujawsko-pomorskie zakończy z populacją poniżej 2 mln. Zaprezentowana kilka dni temu przez GUS prognoza zakłada, że 2060 roku będziemy mieli zaledwie 1 mln i 359 tys. mieszkańców. Najbardziej zmniejszyć miałaby się populacja Bydgoszczy, aż o 31,1% w stosunku do danych z końcówki 2022 roku.

Opublikowano w Regionalne

Kiedy przychodzi nam myśleć o modzie, nasz umysł nieświadomie błądzi w stronę wielkich pokazów czy lśniących sukien. Ale istnieje aspekt, który zasługuje na uwagę – subtelny, choć wpływowy – akcesoria. Często jest to właśnie biżuteria, która dodaje "tego czegoś" naszym codziennym i wieczorowym strojom, czyniąc je wyjątkowymi. W 2023 roku, wśród tych drobnych dodatków, to właśnie bransoletki zyskują na znaczeniu i stają się niekwestionowaną gwiazdą. Ich rosnąca popularność stanowi dowód na to, jak ważne jest dbanie o detale w modzie. W niniejszym artykule zanurzymy się w świat tych eleganckich ozdób, aby zrozumieć, jakie trendy dominują w tej kategorii w 2023 roku.

Opublikowano w Polecane

Ponad 500 wioślarzy reprezentujących uczelnie z całej Europy przyjechało do Bydgoszczy na Akademickie Mistrzostwa Świata w wioślarstwie. Zmagania na torze w Brdyujściu rozpoczną się w piątek, ale już w czwartek organizatorzy zapraszają mieszkańców na Wyspę Młyńska na ceremonię otwarcia, która rozpocznie się o godzinie 17. Po prezentacji uczestników Uniwersytet Kazimierza Wielkiego przygotował koncert.

Opublikowano w Sport

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zwróciła się do marszałka Senatu o uchylenie immunitetu senatorowi Krzysztofowi Brejzie, w celu postawienia zarzutów karnych w tzw. aferze fakturowej. Polityk zadeklarował, że sam z immunitetu zrezygnuje. Zważywszy na to, że do wyborów zostało niecałe 40 dni, na pewno ta decyzja śledczych wywoła dodatkowe emocje.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 07 wrzesień 2023 06:23

Wójt upomniany, bo nie ma zastępcy

Rządzona przez wójta Wojciecha Oskwarka gmina Nowa Wieś Wielka jest swego rodzaju ewenementem, bowiem wójt nie ma żadnego zastępcy. Z jednej strony mieszkańcy mogą się cieszyć, bo wicewójt to zawsze koszty, a tak mają tańszy urząd, zdaniem Regionalnej Izby Obrachunkowej wręcz obowiązkiem ustawowym jest posiadanie przez wójta swojego zastępcy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu