Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 30 styczeń 2024
środa, 31 styczeń 2024 00:58

Kto na prezydenta Bydgoszczy?

Nieco ponad dwa miesiące zostały do głosowania w I turze wyborów prezydenckich w Bydgoszczy, na razie jeszcze jesteśmy przed rejestracją list, trwają jednak spekulacje, bowiem samo kandydowanie wymaga przygotowań. Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że PiS wystawi byłego ministra Łukasza Schreibera. Oficjalnie ta kandydatura co prawda jeszcze nie została ogłoszona, ale wszystko do tego zmierza.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia, jeżeli będzie potrzebna w danej gminie druga tura wyborów to odbędzie się ona 21 kwietnia. Wraz z ustaleniem terminu wyborów premier ustalił też kalendarz najważniejszych terminów wyborczych.

Opublikowano w Regionalne

Jednym z benefitów bycia radnym, o którym się zbyt często nie mówi, jest ustawowy brak możliwości zwolnienia radnego bez zgody samorządu, w który radny zasiada. Inowrocławski radny Marcin Wroński jest jednym wicedyrektorów Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. KOWR zwrócił się do Rady Miejskiej w Inowrocławiu z prośbą o wyrażenie zgody na zwolnienie Wrońskiego z tej funkcji.

Opublikowano w Inowrocław

Na drodze krajowej nr 10 regularnie dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń, też niestety słyszymy o wypadkach z ofiarami. Droga ma standard tylko jednopasmowej, z tego powodu wielu kierowców próbuje wyprzedzać, nie zawsze robiąc to zgodnie z przepisami, co jest główną przyczyną wypadków na tej drodze.

Opublikowano w Bydgoszcz

O Magdalenie Ogórek zrobiło się głośno, gdy w 2015 roku była kandydatką SLD na urząd Prezydenta RP, choć o tamtym wyniku zarówno ona i lewica chciałyby zapomnieć. Po objęciu rządów przez PiS z lewicowej kandydatki stała się gwiazdą najpierw TVP, a później dorabiała też rozgłośniach Polskiego Radia, prezentując już narrację wspierającą rząd PiS-u. W Radiu PiK dorabiała prowadząc jedną ,,Rozmowę dnia” na tydzień.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu