Chcą awansować płk. Kuklińskiego do stopnia generała



Na wiadukcie imienia płk. Ryszarda Kuklińskiego w Bydgoszczy (nad trasą W-Z na wysokości Jachcic) grupa bydgoszczan zebrała się w 84-tą rocznicę urodzin płk. Ryszarda Kuklińskiego, który jest dla Polaków postacią kontrowersyjną, o czym świadczy fakt, że poświęcona jemu tablica była wielokrotnie niszczona.

 

Postanowił się on przeciwstawić imperialnym planom Rosji oraz wojnie, które to zbrodnicze państwo przygotowało, dążąc do podboju kolejnych państw europejskich, mając w planach użycie nawet broni nuklearnej – mówił do zebranych inicjator uroczystości radny Prawa i Sprawiedliwości Michał KrzemkowskiPułkownik Kukliński postanowił być wolny w zniewolonym kraju i bez wątpienia dokonał czynów bohaterskich.

 

Pułkownik Kukliński był wysoko postawionym oficerem Ludowego Wojska Polskiego, zdecydował się jednak podjąć współpracę z amerykańskim wywiadem, któremu przekazywał tajne plany Związku Radzieckiego. Jedni uważają to za zdradę polskiego wojska, inni zaś za bohaterstwo, gdyż ryzykował swoim życiem oraz swoich najbliższych. Do dzisiaj w pełni nie wyjaśniono co się stało z jego synami.

 

 

Do współpracy z Amerykanami płk. Kuklińskiego miały skłonić plany radzieckie, które zakładały dążenie do wybuchu III wojny światowej z użyciem broni masowego rażenia, której polem eksperymentalnym miała być Polska.

 

Pozostaje pytanie jak Polska mu się za to odpłaciła, jakie są myśli i słowa jego rodaków o nim. O człowieku, który zmuszony był emigrować ze swojej ukochanej ojczyzny i pozostawać po za nią – wyjaśniał Krzemkowski.

 

 

Wiele osób uważa, że płk. Ryszard Kukliński miał decydujący wpływ na zapobiegnięcie wybuchu kolejnego konfliktu światowego.

Za swoje postępowanie płk. Kukliński w Polsce został skazany na karę śmierci. Obecny na uroczystości radny PiS Marek Gralik podkreślił jednak, że został zrehabilitowany, o co mieli zabiegać Amerykanie, gdy ważyło się wejście Polski do NATO.

 

 

Reprezentujący Rodziny Radia Maryja Krzysztof Skibicki zaapelował do radnych, aby podjąć starania w celu pośmiertnego awansu Ryszarda Kuklińskiego do stopnia generała.

 

Decyzję o nazwaniu jednego z bydgoskich wiaduktów im. płk. Ryszarda Kuklińskiego radni podjęli w 2008 roku. Od samego początku wywoływało to duże kontrowersje, głównie w środowiskach związanych z SLD.

 

Pęknięcie spowodowane działalnością wandali. Policja prowadzi w tej sprawie śledztwo.

[iframe width=”419″ height=”236″ src=”//www.youtube.com/embed/D3-7E25GIfo” frameborder=”0″ allowfullscreen ]