Obecnie trwa montaż metalowych balustrad na moście im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego, czyli przedłużenia ulicy Mostowej w kierunku Jagiellońskiej. Za kilkadziesiąt dni ma on przypominać most znany z archiwalnych zdjęć z okresu XX-lecia międzywojennego.
Wielu miłośników Bydgoszczy przeglądając stare fotografie z utęsknieniem patrzy na most, który zobaczyć można na czarno-białych fotografiach. Powstał on w 1902 roku i dotrwał do 1945, gdy wycofujący się z Bydgoszczy Niemcy wysadzili go w powietrze. W tym okresie trzykrotnie zmieniali się jego patroni – do czasu powrotu Bydgoszczy do Macierzy był to Most Gdański, później do 1939 roku nosił on nazwę Mostu Teatralnego. Na kilka miesięcy jego patronem został też Roman Dmowski, aż do przejęcia Bydgoszczy przez hitlerowców.
Most odbudowano 1961 roku, ale stylem nie przypominał już tego z okresu pierwszej połowy XX wieku. W ramach trwających prac rewitalizacyjnych bydgoskiej starówki zdecydowano się także przywrócić temu mostowi dawny blask. Obok stylowych balustrad umieszczone zostaną na nim także latarnie.
Na jezdni znajdzie się też kawałek szyny tramwajowej, co ma przypominać, że do 1973 roku mieściła się na nim linia tramwajowa.
Obok imienia patrona w nazewnictwie używa się także nazwy Most Starofarny.
Zdjęcie z 1911 roku