
Gdy partie uważające się za lewicowe, czyli SLD i Twój Ruch po części odkryli karty w kwestii jedynek na listach wyborczych do Parlamentu Europejskiego, to nie zanosi się, abyśmy szybko poznali kandydatów PO i PiS. Te ugrupowania maja bowiem problem z wyłonieniem kandydatów.
Okręg kujawsko-pomorski do łatwych nie należy i o tym ilu będziemy mieli przedstawiciele w Parlamencie Europejskim zależeć będzie od frekwencji. Sondaże największe szanse dają Januszowi Zemke z SLD, PO i PiS czeka natomiast ciężki bój. Nie ma się zatem dziwić, że partie Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego nie chcą odsłaniać kart.
Ostateczny kształt listy wyborczej Platformy Obywatelskiej poznać mamy dopiero 22 marca, czyli jeszcze prawie dwa miesiące przed nami. Jeszcze do niedawna w kuluarach się mówiło, że o ,,jedynkę” walczyć będzie obecny europoseł Tadeusz Zwiefka z szefem regionu PO posłem Tomaszem Lenz. W ostatnich dniach wewnątrz partii Tuska mówi się, że liderem kujawsko-pomorskiej listy może być ktoś z zewnątrz. Pada nazwisko – Henryki Krzywonos oraz były ministrów Michała Boniego i Jacka Rostowskiego.
Także zapewne Prawo i Sprawiedliwość nie będzie się śpieszyć z przedstawieniem kształtu listy wyborczej. Najprawdopodobniej tak jak 5 lat temu partia Kaczyńskiego zdecyduje się na wystawienie kandydata niezwiązanego z naszym województwem. Nie będzie to jednak raczej obecny europoseł Ryszard Czarnecki, który w naszym regionie jest spalony, a w partii można nieoficjalnie usłyszeć, że będzie on liderem listy we Wrocławiu.
Sectetur adipiscing elit. Sed nisi ipsum, aliquet ac vulputate eu, congue nec diam. Mauris ligula metus, tempus eget scelerisque nec, aliquet et risus. Nulla consequat elit vel ipsum pharetra quis tempor metus varius.





