W środę w ramach interpelacji radny Łukasz Schreiber pytał władze miasta, czy w związku z oczekiwaniami Instytutu Pamięci Narodowej do usuwania symboli totalitarnego systemu komunistycznego, dojdzie do dalszych zmian ulic w Bydgoszczy patronów, którzy związani byli z PRL.
Radny Łukasz Schreiber bezpośrednio pytał, czy dojdzie do zmiany ulicy Bolesława Rumińskiego, znajdującej się nieopodal Ronda Jagiellonów, który był prominentnym działaczem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.
Bolesław Rumiński urodził się w 1907 roku w Brzeźnie na Kujawach Wschodnich. Ukończył szkołę im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Za działalność polityczną był więziony w Berezie Kartuskiej przez władze sanacyjne.
W czasie okupacji niemieckiej uczestniczył w partyzantce. W 1942 roku zapiał się do prosowieckiej PPR, a później związał się z PZPR. Był posłem Sejmu Ustawodawczego oraz kadencji: I, III, IV i V.
Był inicjatorem powstania Naczelnej Organizacji Technicznej – NOT. Siedziba bydgoskiego NOT mieści się przy ulicy jego imienia.