Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz po dwóch porażkach z rzędu w sobotę wrócili na ścieżkę zwycięstw. Po ciężkim meczu pokonali na wyjeździe Wigry Suwałki 1:0.
Po dwóch wysokich porażkach z Dolcanem Ząbki 0:3 oraz Chrobrym Głogów 1:3 sprawiła, że w bydgoskim klubie atmosfera była ostatnia bardzo kiepska. – Mieliśmy pewną zadyszkę, ale kiedyś musiał przyjść taki moment. Zawisza kadrowo gotowy jest na awans do ekstraklasy, ale ten cel trzeba wyszarpać ambicją na boisku – twierdził przed wyjazdem do Suwałk trener Maciej Bartoszek.
Jednak do naszego zespołu po pauzie za żółte kartki wrócił Kamil Drygas i to właśnie jego osoba była kluczowym elementem w sobotnim spotkaniu. Od razu w grze zespołu widać był większy spokój w rozegraniu futbolówki, chociaż w ekipie niebiesko-czarnych wciąż brakuje kontuzjowanego Portugalczyka Mici, który doznał urazu podczas ostatniego meczu w Głogowie. Ten prawdopodobnie nie zagra już do końca rundy jesiennej.
O wyniku sobotniego meczu zadecydowała akcja z 84. minuty. Bydgoszczanie na pięć minut przed końcem wykonywali rzut wolny. Hieronim Zoch wyszedł z bramki a wspomniany Kamil Drygas posłał piłkę na trzeci metr, a tam doskonale znalazł się niepilnowany Jakub Smektała, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Na dodatek w samej końcówce spotkania drugą żółtą kartkę zobaczył zawodnik gospodarzy Kamil Lauryn, co ostatecznie przesądziło o sukcesie gości.
Za tydzień nasz zespół w meczu na szczycie I ligi zmierzy się u siebie z Wisłą Płock.
Wigry Suwałki – Zawisza Bydgoszcz 0:1 (0:0)
0:1 – Smektała 83′
Składy:
Wigry Suwałki: Hieronim Zoch – Adrian Karankiewicz, Tomasz Jarzębowski, Maciej Wichtowski, Artur Bogusz – Damian Gąska, Aleksandar Atanacković (86′ Dawit Makaradze), Kamil Lauryn, Łukasz Hanzel, Łukasz Moneta (74′ Bartosz Biel) – Kamil Adamek (67′ Mateusz Żebrowski).
Zawisza Bydgoszcz: Łukasz Sapela – Krzysztof Nykiel, Piotr Stawarczyk, Łukasz Nawotczyński (46′ Jakub Smektała), Blazo Igumanović – Sebastian Kamiński, Maciej Kona, Kamil Drygas, Arkadiusz Gajewski (67′ Szymon Lewicki), Sylwester Patejuk – Wasił Panajotow (90+2′ Michał Cywiński).
Żółte kartki: Lauryn 2 (Wigry) oraz Drygas (Zawisza).
Czerwona kartka: Lauryn (Wigry), /za 2 żółte, 88’/.
Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).
Sectetur adipiscing elit. Sed nisi ipsum, aliquet ac vulputate eu, congue nec diam. Mauris ligula metus, tempus eget scelerisque nec, aliquet et risus. Nulla consequat elit vel ipsum pharetra quis tempor metus varius.


![W B-klasie Zawisza trafił na silne zespoły [podsumowanie rundy] bc9a2c24d780b6cf960d4bdb21dc004b](https://portalkujawski.pl/wp-content/uploads/2016/11/bc9a2c24d780b6cf960d4bdb21dc004b-300x225.jpg)