Zawisza przegrywa ze Zniczem Pruszków

Grający w rezerwowym składzie piłkarze I-ligowego Zawiszy przegrali w sobotnim sparingu z II-ligowym Zniczem Pruszków 1:2.

W sobotę trener gospodarzy Mariusz Rumak postanowił dać odpocząć swoim podstawowym piłkarzom i do gry desygnował przede wszystkim juniorów oraz graczy rezerwowych. – Chcieliśmy sprawdzić w dzisiejszym spotkaniu trochę innych zawodników, dlatego postanowiliśmy dać szansę swoim wychowankom – powiedział Rumak po zakończonym sparingu. Dotychczas głównie opiekun Zawiszy stawiał na swoich liderów.

Z pierwszego składu w barwach Zawiszy zobaczyliśmy tylko pozyskanego w przerwie letniej obrońcę Piotra Stawarczyka, Jakuba Smektałę, Damiana Ciechanowskiego oraz w drugiej połowie Kamila Drygasa i napastnika Arkadiusza Gajewskiego. Ten ostatni już w piątej minucie wpisał się na listę strzelców, kiedy otrzymał kapitalne podanie od Michała Cywińskiego i z najbliższej odległości nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Znicza. Później do głosu doszli goście, którzy w 32. minucie doprowadzili do wyrównania. Ogromne nieporozumienie w szykach obronnych Zawiszy bezlitośnie wykorzystał Bartosz Wiśniewski.

W drugiej części ponownie mocniej zaatakowali bydgoszczanie, ale to piłkarze Znicza strzelili decydującą bramkę. Na dwadzieścia minut przed końcem Krzysztof Danielewicz otrzymał świetne podanie z boku boiska i nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gospodarzy. Piłkarze Zawiszy w końcówce mieli swoje okazje, ale w 85. minucie Jakub Łukowski otrzymał świetne podanie na głowę, ale jego strzał z najbliższej odległości fantastycznie wybronił Misztal.

Jeszcze przed sobotnim sparingiem ze Zniczem Pruszków pierwsze zawodowe kontrakty z macierzystym klubem podpisali wychowankowie bydgoskiego zespołu. Byli to młodzieżowcy Dominik Kowalski oraz Kamil Żylski.

Zawisza Bydgoszcz – Znicz Pruszków 1:2 (1:1)

1:0 – Gajewski 5′

1:1 – Wiśniewski 32

1:2 – Danielewicz 70′

Składy:

Zawisza: Damian Węglarz (46′ Dominik Kowalski) – Damian Ciechanowski (46′ Kamil Drygas), Piotr Stawarczyk, Mateusz Mazalon (46′ Tomasz Wełnicki), Jakub Smektała – Maciej Kona (46′ Alvarinho), Michał Cywiński (19′ Mica), Giorgi Alawerdaszwili (46′ Szymon Lewicki), Kamil Żylski (46′ Sebastian Kamiński), Jakub Łukowski – Arkadiusz Gajewski.

Znicz: Piotr Misztal – Marcin Rackiewicz, Makowski, Mysiak, Patryk Kubicki – Maksymilian Banaszewski, Maciej Machalski, Mateusz Stryjewski, Danielewicz, Bartosz Wiśniewski – Przemysław Kita.