
W tym roku mija 80-ta rocznica uruchomienia komunikacji autobusowej w Bydgoszczy. Z tej okazji nad Brdą odbędzie się w sobotę zjazd zabytkowych autobusów z całej Polski, którego kulminacyjnym elementem będzie parada.
Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy, które jest współorganizatorem zjazdu, zapowiada udział autobusów, które woziły przez różne okresy pasażerów, począwszy od pojazdów z lat 60-tych. Zobaczymy autobusy marek: San, Jelcz, Autosan, Ikarus oraz nieco nowsze produkcje Volvo, Mercedes i Solaris. Będą obecne również nowoczesne hybrydowe pojazdy.
Zlot rozpocznie się od wystawy autobusów na płycie Starego Rynku od godziny 10:30 do 13:00. Po jej zakończeniu wyruszy parada zabytkowych autobusów przez Bydgoszcz. Od godziny 13:45 rozpoczną się zaś drzwi otwarte w zajezdni autobusowej MZK przy ulicy Inowrocławskiej oraz tramwajowej przy ulicy Toruńskiej. Dojechać do tych miejsc będzie można specjalnymi liniami autobusowymi ,,A” i ,,B”, które będą miały przystanki początkowe i końcowe na Starym Rynku.
Sectetur adipiscing elit. Sed nisi ipsum, aliquet ac vulputate eu, congue nec diam. Mauris ligula metus, tempus eget scelerisque nec, aliquet et risus. Nulla consequat elit vel ipsum pharetra quis tempor metus varius.





