
22 września przypadał Europejski Dzień bez Samochodu, w ramach którego Społeczny Rzecznik Pieszych zorganizował w ramach happeningu na godzinę tymczasowe przejście dla pieszych przy Operze Nova. Happening – jak można wywnioskować z dużego zainteresowania mediów, się udał. Pozostaje jednak pytanie, czy podnoszony postulat budowy stałego przejścia zostanie zrealizowany.
Tematem zainteresował się radny Szymon Róg, który złożył interpelacje z zapytaniem, czy planowana jest instalacja w tym miejscu przejścia dla pieszych. Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz w odpowiedzi stwierdza, że przejścia dla pieszych przez ulicę Focha znajdują się mimo wszystko w dość bliskiej odległości Opery Nova, mowa o Mostach Solidarności.
Nie mniej jednak jak zaznacza Kozłowicz pracownicy ZDMiKP prowadzą analizy dla ewentualnej lokalizacji przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulicy Focha i Warmińskiego. Jak jednak zaznacza, ewentualne decyzje muszą być skorelowane z planowaną rozbudową Opery Nova. Jeżeli zapadnie decyzja o budowie przejścia, to na pewno będzie ono z sygnalizacją świetlną.
Sectetur adipiscing elit. Sed nisi ipsum, aliquet ac vulputate eu, congue nec diam. Mauris ligula metus, tempus eget scelerisque nec, aliquet et risus. Nulla consequat elit vel ipsum pharetra quis tempor metus varius.





