
Kiedy to w miniony weekend rodacy chętnie pakowali na tyły swoich maszyn parawany, termosy z napojami chłodzącymi oraz wszelkie inne gadżety przydatne nad polskim morzem, nakielskie chóry zmierzyły się w III Bałtyckim Konkursie Chórów Pomerania Cantat.
Do Koszalina dotarło 18 zespołów, w tym z Warszawy, Łodzi, Poznania, a także ze Sztokholmu (Szwecja), które zaprezentowały swoje repertuary w 3 kategoriach: chóry seniorów, chóry dorosłe, chóry szkolne oraz w kategorii otwartej. Bez wchodzenia w szczegóły przechodzimy do stałego punktu w programie każdej relacji z naszych muzycznych podbojów, a mianowicie – rezultatów konkursu. Jury w składzie: prof. Anna Domańska, prof. Dariusz Dyczewski, prof. Janusz Stanecki, prof. Rolandas Daugela przyznało następujące laury:
-
Chór Soli Deo zdobył Srebrny Dyplom – 80 pkt.,
-
Chór Intencja Srebrny Dyplom – 89 pkt. oraz Laur Moniuszkowski,
-
Chór Nadzieja Złoty Dyplom – 96 pkt.
Było nam bardzo miło zaprezentować się przed widownią w Filharmonii Koszalińskiej i usłyszeć wiele ciepłych słów. To już kolejny raz, kiedy słuchacze otwarcie mówili, iż „Nakło może być niesamowicie dumne z tego jak chóry reprezentują swoje miasto w światku muzycznym”.
Kończymy sezon 2016/2017 jak najbardziej pozytywnie. Plany na kolejny już są. Póki co rozpoczynamy wakacje, w czasie których planujemy popracować nad swoimi umiejętnościami sportowymi. Ile można zanudzać Was laurami tylko na polu muzycznym? I tak od gimnazjum, aż do dziś.
Sectetur adipiscing elit. Sed nisi ipsum, aliquet ac vulputate eu, congue nec diam. Mauris ligula metus, tempus eget scelerisque nec, aliquet et risus. Nulla consequat elit vel ipsum pharetra quis tempor metus varius.





