PiS będzie bronił bydgoskich przedsiębiorców w starciu z zagranicznym koncernem



Głos w sprawie planów wywłaszczenia przedsiębiorców z Brdyujścia zabrali dzisiaj politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy za karygodne uznali działania ratusza oraz wskazali na wątek powiązań syna prezydenta Bruskiego z zagranicznym koncernem, który w tym wypadku stał się oczkiem uwagi.

– Dlaczego rodzima firma jest gorsza od dużego centrum handlowego? – pytał na konferencji prasowej poseł Łukasz Schreiber, któremu towarzyszył Waldemar Piniarski, współwłaściciel firmy Mark-Rol, którą czeka wywłaszczenie.

 

– Budowaliśmy naszą firmę od 2010 roku – podkreślał Piniarski – W tej chwili za nami powstać ma centrum handlowe, wokół którego kręcą się duże pieniądze i chce nas się wywłaszczyć. My na nasz sklep pracowaliśmy wiele lat, zatrudniamy 10 osób – ubolewał.

 

Jak wyjaśniał Waldemar Piniarski, na terenie jego nieruchomości planuje się postawienie parkingu dla planowanego centrum handlowego. Niezadowoleni z ustaleń nowego planu przestrzennego są również inni przedsiębiorcy.

 

– Pragnę wyrazić swoje zaniepokojenie, że stosuje się w tym wypadku tak nadzwyczajne rozwiązanie – ocenia poseł Łukasz Schreiber – Do tego pojawia się się pytanie dotyczące tego, że w radzie nadzorczej tej spółki zasiada bądź zasiadał syn prezydenta. To każe się tym tematem głęboko zaniepokoić.

 

Rodzinna firm w zderzeniu z zagranicznym koncernem, wspieranym przez urzędników, wydaje się być w tym starciu bez szans. My tego jednak tak nie zostawimy – zapowiada radny Tomasz Rega, który ubolewa również, iż właściciel firmy Mark-Rol o planowanym wywłaszczeniu dowiedział się od developerów.

 

Urząd Miasta Bydgoszczy wskazuje, że plan zagospodarowania przestrzennego, który doprowadzi do wywłaszczeń części działek Rada Miasta Bydgoszczy uchwaliła jednogłośnie, przy udziale radnych PiS-u. Rega przyznał natomiast, że stało się tak, gdyż radnych w błąd mieli wprowadzić urzędnicy prezydenta. Zapewne ten wątek będzie przyczyną dalszych sporów już na forum Rady Miasta.

 

Dzięki Planowi zostanie polepszona komunikacja do wielu firm, w tym: Abramczyk, Frosta, Alcatel-Lucent oraz poprawi się bezpieczeństwo wjazdu od strony ul. Fordońskiej (dziś funkcjonuje tam kilka zjazdów bezpośrednio prowadzących na 4 pasmową drogę krajową – ul. Fordońską); – czytamy w oświadczeniu Urzędu Miasta, które wskazuje, że przebudowę układu komunikacyjnego w dużej mierze sfinansuje prywatny inwestor chcący wybudować centrum handlowe. Ma to pozwolić na wyprowadzenie ruchu tirów z ulicy Wyszogrodzkiej.

 

Szczegółowo do zarzutów prezydent Rafał Bruski chce się odnieść na piątkowej konferencji prasowej.