
Trwające prace inwestycyjne wpłynęły na zakorkowanie miasta. Daniel Kaszubowski, działacz partii Zieloni, przedstawia swoje obserwacje dotyczące komunikacji Kapuścisk z Placem Teatralnym.
Kaszubowski jak przyznaje, zazwyczaj trasę tą pokonuje rowerem miejskim, co zajmuje mu około 19 minut. Gdy zdecydował się na autobus linii zastępczej ,,Za T8” z przesiadką na tramwaj linii nr 8, to musiał doliczyć dodatkowe 15 minut na podróż.
Taka ciekawostka można napisać. Podobnych przypadków można by jednak znaleźć w mieście, chociażby ulicę Grunwaldzką, gdzie z powodu prac na wysokości wjazdu na rondo Grunwaldzie, potrafią się tworzyć duże korki. Ze stacji roweru miejskiego na wysokości ulicy Kraszewskiego, dojedziemy zapewne szybciej niż stojąc w korku w autobusie.
Rower miejski jako forma przemieszczania się po mieście nie jest jednak dla wszystkich i nie skorzystają z niej już chociażby seniorzy czy niepełnosprawni. Liczba rowerów w stosunku do liczby pasażerów komunikacji miejskiej, też jest znikoma.
Sectetur adipiscing elit. Sed nisi ipsum, aliquet ac vulputate eu, congue nec diam. Mauris ligula metus, tempus eget scelerisque nec, aliquet et risus. Nulla consequat elit vel ipsum pharetra quis tempor metus varius.





