
W sobotę na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy w ramach XIII SuperFinał miały zmierzyć się kluby Warsaw Eagles oraz Kozły Poznań. Pierwszy raz tegoroczna edycja SuperFinału będzie miała oficjalną egidę Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ostatecznie, organizatorzy w trybie pilnym przenoszą zawody do podwarszawskich Ząbek.
Za przeniesienie meczu finałowego mają odpowiadać ostatnie intensywne opady deszczu, które sprawiają, że stadion Zawiszy nie nadaje się do gry w futbol amerykański – Bardzo intensywne opady deszczu niestety spowodowały to, że murawa nie nadaje się do gry w futbol amerykański na stadionie Zawiszy. Dbając o zdrowie zawodników oraz biorąc pod uwagę zbliżające się Mistrzostwa Świata U20 w piłce nożnej, wspólnie z zarządem obiektu oraz naszymi klubami podjęliśmy decyzję o przeniesieniu SuperFinału. Nie ukrywamy, że jest nam z tego powodu bardzo przykro, bo zależało nam, aby to wielkie święto futbolu amerykańskiego odbyło się w województwie kujawsko-pomorskim, jednak pewne rzeczy są od nas niezależne – informuje Izabella Kalinowska, członek zarządu Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego.
Mecz rozpocznie się w sobotę o godzinie 20:00. Na żywo będzie transmitowany przez telewizję Polsat Sport.
Sectetur adipiscing elit. Sed nisi ipsum, aliquet ac vulputate eu, congue nec diam. Mauris ligula metus, tempus eget scelerisque nec, aliquet et risus. Nulla consequat elit vel ipsum pharetra quis tempor metus varius.

![W B-klasie Zawisza trafił na silne zespoły [podsumowanie rundy] bc9a2c24d780b6cf960d4bdb21dc004b](https://portalkujawski.pl/wp-content/uploads/2016/11/bc9a2c24d780b6cf960d4bdb21dc004b-300x225.jpg)



