W święto Szlaku TeH2O muzea stanęły otworem

W sobotę, podobnie jak to było kilka tygodni temu z okazji Europejskiej Nocy Muzeów większość bydgoskich muzeów stanęła otworem. Tym razem pretekstem do otwarcia placówek muzealnych na gości było odbywające się przez kilka godzin święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O. Do muzeów można było wejść bezpłatnie, przygotowano również dodatkowe atrakcję, na co dzień niedostępne.

– Impreza pozwala bliżej poznać obiekty należące do szlaku TeH2O. Jest ich łącznie 15 – wyjaśnia Kinga Puchowska, koordynatorka szlaku TeH2O – Dzisiejsza impreza to spotkanie z rodziną Bromberków. Fikcyjna bydgoska rodzina, którą właśnie łączy szlak, bowiem w każdym z obiektów szlaku mogą spotkać państwo innego członka tego wyjątkowego bydgoskiego klanu.

 

Szlak Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O to przemysłowy szlak tematyczny w Bydgoszczy, który łączy historię piętnastu miejsc wpisanych w przestrzeń miasta organicznie związanego z wodą. Każda z powieści splata ze sobą losy bydgoszczan – rzemieślników, przedsiębiorców, społeczników – z rozwojem lokalnego przemysłu i rzemiosła. Nie sposób zaprzeczyć, że największy potencjał miasta stanowią, niezmiennie, jego ludzie – czytamy w opisie szlaku, który w sobotę miał swoje święto.

 

– Szlaki w Polsce zazwyczaj mają w Polsce takie dni otwarte, kiedy można je swobodnie zwiedzać, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które trudniej zobaczyć – uzupełnia Puchowska.

 

W sobotę można było odwiedzić muzeum funkcjonujące przy Gazowni Miejskiej, obiekty muzealne przy Fabryce Obrabiarek do Drewna, Introligatornię, przygotowano również małą ekspozycje przy będącym w fazie organizacji Muzeum Farmacji.

 

[iframe width=”419″ height=”236″ src=”https://www.youtube.com/embed/qdaFcHvJmyM” frameborder=”0″ allow=”autoplay; encrypted-media” allowfullscreen ]