Bydgoszcz ma szansę utworzyć miejsce przyjazne dla start-up dla młodych krawców, a być może nawet projektantów młody. Kiedyś punty krawieckie w centrum miast były widokiem dość częstym dzisiaj to rzemiosło jest w odwrocie. W ramach projektu ,,Forget Heritage” powstaje w XIX wiecznej kamienicy przy ulicy Jezuickiej Centrum Kreatywności.
Obecnie trwają prace adaptacyjne obiektu, gdzie w przeszłości mieścił się sklep modowy. Przetarg na obsługę przestrzenni dla młodych rzemieślników (warsztatu technologicznego) wygrało Stowarzyszeni Pracownia. Będzie to pewien eksperyment w bydgoskich warunkach, za który kciuki trzymać będą również inne miasta uczestniczące w projekcie ,Forget Heritage”, finansowanym z Unii Europejskiej w ramach inicjatywy Interreg.
Celem ,,Forget Heritage”, na forum którego stara się udzielać Bydgoszcz, jest nadawanie nowych form użyteczności opuszczonym budynkom, ale też ochrona dziedzictwa – Niewątpliwie wspólnym zjawiskiem, które udało nam się zaobserwować, są konflikty interesów w przypadku będących dziedzictwem budynków historycznych. Pojawia się wówczas dyskusja czy spełniać mają one swoje stare formy, czy też trzeba nadać im nowe funkcje i uczynić je atrakcyjniejszymi Wtedy trzeba szukać złotych środków. System prawny powinien generalnie tutaj pomagać, a nie przeszkadzać – wyjaśniła we wrześniu 2017 roku, Ilara Pittagula, reprezentująca w ,,Forget Heritage” włoskie miasto Genuę, podczas konferencji zorganizowanej w Bydgoszczy.
Przywracanie obumierającego rzemiosła jakim było krawiectwo staje się elementem ochrony dziedzictwa. W Bydgoszczy takie przedsięwzięcie w ramach ,,Forget Heritage” wdrażane jest pilotażowo. Jeżeli zakończy się sukcesem, to być może inne miasta biorące udział w projekcie postanowią skorzystać z naszych doświadczeń. Głównym celem ,,Forget Heritage” jest bowiem właśnie wymiana doświadczeń i uczenie się od siebie dobrych praktyk.