Uchylono obszar zagrożony wścieklizną



 Fot: Cheryl Empey

W lipcu przy ulicy Kossaka w Bydgoszczy znaleziono martwego nietoperza, badania laboratoryjne wykazały, że był chory na wściekliznę. Z tego powodu wyznaczono w części Miasta Bydgoszczy oraz gminy Białe Błota obszar zagrożony wścieklizną, o czym informowały nas wywieszone tabliczki, informujące ich wchodzimy na teren obszaru zagrożonego.

Na tym obszarze, który obejmował dość sporą część miasta, zalecało się trzymanie psów na uwięzi oraz nakazywało zaszczepienie niezasczepionych psów przeciwko wściekliźnie. Zalecono również, aby zaszczepić koty, co nie było prawnie nakazane. Obowiązywał też zakaz organizowania wystaw zwierząt.

 

28 października Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bydgoszczy wydał rozporządzenie cofające ustanowienie obszaru zagrożonego wścieklizną, z uwagi na stwierdzenie braku zagrożenia.

 

Obszar zagrożony obejmował:

Obejmujący część miasta Bydgoszcz ograniczoną od północy kanałem bydgoskim zaczynając od mostu na drodze krajowej nr „ 10”, następnie starym kanałem bydgoskim, dalej rzeką Brdą do mostu na drodze krajowej nr „5”; od wschodu drogą krajową nr „5” do węzła Bydgoszcz Południe; od południa granicą z Gminą Białe Błota oraz część Gminy Białe Błota od północy ograniczoną granicą z miastem Bydgoszcz; od wschodu drogą krajową nr „5”; od południa i zachodu drogą krajową nr „10”