
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozpoczął w poniedziałek prace związane z czyszczeniem płyty Starego Rynku z bieżących zabrudzeń przed sezonem turystycznym. Usunięte mają być zabrudzenia, które powstają m.in. z powodu zjawiska smogu.
Przez ostatnie lata czystość płyty Starego Rynku była jednym z głównych przewijających się w przestrzeni publicznej tematów. Przed rokiem – wykonawca wymiany płyty Starego Rynku, w ramach prac gwarancyjnych, zgodnie z zaleceniami NIK, dokonał wymiany fug, które miały duży wpływ na pojawianie się osadów. Obserwacje po pierwszych miesiącach o tamtego zabiegu są obiecujące, nie mniej jednak chociażby z powodu osadów jakie są w powietrzu, płyta ulega mniejszych zabrudzeniom, dlatego planowane są sezonowe czyszczenia, takie jak dzisiaj.
Sectetur adipiscing elit. Sed nisi ipsum, aliquet ac vulputate eu, congue nec diam. Mauris ligula metus, tempus eget scelerisque nec, aliquet et risus. Nulla consequat elit vel ipsum pharetra quis tempor metus varius.






