Kapitał Polskiego Radia Pomorza i Kujaw przewyższa 0,5 mln zł, zatem powinno posiadać Radę Nadzorczą. Na stronie internetowej radia w zakładce ,,rada nadzorcza” nie ma żadnych nazwisk, natomiast w KRS nazwiska dotychczasowych członków tego organu zostały wykreślone 23 lutego – jak się dowiadujemy ich kadencję w radzie po prostu wygasły.
Wygaśnięcie kadencji Macieja Koziołockiego, Tomasza Sypniewskiego oraz Moniki Wyszomirskiej Rada Mediów Narodowych stwierdziła 15 lutego. Tego samego dnia REM podjęło uchwały o powołaniu do Rady Nadzorczej: Anny Gorzkiej-Augustynowicz, Macieja Marczaka i Tomasza Wiśniewskiego. Pod uchwałami widnieje podpis przewodniczącego REM, byłego posła Krzysztofa Czabańskiego.
Sąd Rejonowy w Bydgoszczy pomimo podjęcia tych uchwał do dzisiaj nie wpisał jednak nowych członków Rady Nadzorczej. Dowiadujemy się z dokumentów jedynie, że trwa o to spór, ale szczegóły nie są jawne.
Rada Mediów Narodowych została ustanowiona za rządów Zjednoczonej Prawicy, jako organ właściwy do powoływania władz i organów kontroli mediów publicznych, w praktyce odebrała te kompetencje Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Zasady powoływania członków REM ustalono w taki sposób, że koalicja rządząca miała wpływ na obsadę większości, jednocześnie ustalono tak czas kadencji, iż na razie nowa większość parlamentarna przez najbliższe miesiące nie będzie mogła zmienić składu REM. Radio PiK jest od kilku tygodni w likwidacji, a kontrolę nad nim sprawuje likwidator – w oparciu o likwidatorów media publiczne kontroluje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wracając jednak do pytania z tytułu – czy Radio PiK ma Radę Nadzorczą. Skład Rady powołała 15 lutego Rada Mediów Narodowych, ale do dzisiaj te nazwiska nie zostały zatwierdzone przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy.