Mamy pierwszy bydgoski medal z Paryża

Fot: Paweł Skraba

Czwórka podwójna polskich wioślarzy wywalczyła dzisiaj brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. W śród nich znalazł się Mateusz Biskup z Lotto Bydgostii. Jakby nie patrzeć trzech z czterech uczestników brązowego wyścigu związanych jest z kujawsko-pomorskim.

Wyścig czwórek wygrali Holendrzy, którzy od samego początku prowadzili i na mecie zameldowali się z czasem 5:42. Na drugim miejscu ustawili się Włosi, trzeci byli Polacy, których próbowali prześcignąć Brytyjczycy. Polacy się jednak obronili i pod koniec wyścigu nawiązali nawet walkę z Włochami o drugie miejsce. Ostatecznie skończyło się na czasie 5:44.59 polskiej reprezentacji – przegrali o niecałą sekundę srebro z Włochami, ale mieli już blisko 2 sekundy przewagi nad Brytyjczykami.

W brązowej osadzie znalazł się też z Mirosław Ziętarski z ASZ UMK Toruń, Fabian Barański z Włocławskiego Towarzystwa Wiośłarskiego i Dominik Czaja z AZS Warszawa.

Do tej pory Polacy w Paryżu zdobyli 6 medali, w tym 3 brązowe. Zajmujemy w tym momencie w klasyfikacji medalowej 25 pozycję, wygrywają Chiny, przed Japonią i Francją.