
W 1878 roku Niemiec Carl Blumwe rozpoczął budowę przy dzisiejszej ulicy Nakielskiej budowę fabryki obrabiarek do drewna. Tak się zaczęła historia tego miejsca, którą kontynuował później jego syn, a po powrocie Bydgoszczy do Polski fabrykę przejął polski kapitał – w tamtym okresie fabrya słynęła z eksportu w tym także tak odległego jak Brazylia czy Argentyna.
Historia tego miejsca zakończyła się kilka lat temu, gdy z powodów rozwojowych FOD przeniósł się do Dobrcza, w bliskiej odległości do drogi ekspresowej S5, gdzie zbudowano nowoczesną halę. Działkę przy Nakielskiej przejął państwowy Polski Holding Nieruchomości, który zbuduje w tym miejscu kilkaset mieszkań, pozostaną jedynie pojedyncze zabytkowe budynki przy samej ulicy Nakielskiej.
Przygotowania do budowy mieszkań ruszyły, w ostatnich dniach rozebrano większość hal, dzisiaj tam pozostała jedynie kupa gruzu.


Sectetur adipiscing elit. Sed nisi ipsum, aliquet ac vulputate eu, congue nec diam. Mauris ligula metus, tempus eget scelerisque nec, aliquet et risus. Nulla consequat elit vel ipsum pharetra quis tempor metus varius.






