Zamieszkały na co dzień w Berlinie Sławomir Ozdryk po raz trzeci kandydował w wyborach z województwa kujawsko-pomorskiego. Pierwszy raz, dzięki wstawiennictwu Grzegorza Brauna, dostał pierwsze miejsce na liście wyborczej, które zawsze jest bonusem i przynosi dodatkowe głosy. Ozdyk jak się okazało był jedyną ,,jedynką” w kujawsko-pomorskim, która nie uzyskała najlepszego wyniku na swojej liście. Dodatkowo Ozdyk był najgorszą ,,jedynką” Konfederacji w skali całego kraju, co jednak po części można tłumaczyć tym, że jesteśmy najmniejszym okręgiem w Polsce, z drugiej jednak strony przepaść do innych liderów jest dość znacząca.
W kujawsko-pomorskim najlepszy wynik z Konfederacji uzyskał Tomasz Mentzen, brat posła Sławomira Mentzena, na którego zagłosowało 26 tys. wyborców, a kandydował z drugiego miejsca. Ozdyk, który z racji ,,jedynki” miał bonus zdobył tylko 17,8 tys. głosów. Właściwie poza okolicami Nakła, gdzie obaj mieli zbliżone wyniki, w całym województwie lepiej wypadał Mentzen. Było to też swego rodzaju starcie Ozdyka reprezentującego skrajne skrzydło Konfederacji, a braci Mentzenów, bardziej umiarkowanych skupiających się głównie na zagadnieniach gospodarczych.
Ozdyk w wyborach parlamentarnych zasłynął z banerów na których pozował czy to z pistoletem, czy też granatnikiem. Kontrowersje budzą też jego znajomości polityczne za granicą, swego czasu współpracował z oskarżanym o terroryzm włoskim politykiem Roberto Fiore, a na organizowanej przez Włocha konferencji siedział koło kontrowersyjnego Niemca Udo Voighta. Udo Voight to były lider NPD – Narodowodemokratycznej Partii Niemiec, która w 1964 roku przejęła schedę po Niemieckiej Partii Rzeszy, mamy zatem mocne odwołania do dorobku politycznego Adolfa Hitlera. W 2007 przewodniczący NPD Udo Voight wywołał skandal gdy publicznie zażądał, aby Polska oddała Niemcom Gdańsk i Wrocław, była mowa też o Pomorzu, Prusach Zachodnich i Śląsku. Zważywszy na to, że jedną z przyczyn ataku Niemiec na Polskę w 1939 roku były roszczenia wobec Bydgoszczy, również nie można by wykluczyć, że niemieccy nacjonaliści mieli do tych ziem pretensje terytorialne. NPD w tamtym okresie słynęło też z kampanii wymierzanych w polskich imigrantów w Niemczech, którymi straszono Niemców, chociażby tym, że pozabierają Niemcom miejsca pracy. O Voighcie głośno się zrobiło w marcu 2010 roku, gdy oddawał hołd żołnierzom Wermachtu oraz gloryfikował Waffen SS. Za to w 2012 roku berliński sąd skazał go na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu i grzywnę. Voight zasłynął też z pomysłu przyznania pokojowej nagordy Nobla nazistowskiemu zbrodniarzowi Rudolfwi Hesowi.
Ozdyk jak pokazały kolejne trzy wybory – lokomotywą wyborczą Konfederacji w naszy regionie nie był.
Sectetur adipiscing elit. Sed nisi ipsum, aliquet ac vulputate eu, congue nec diam. Mauris ligula metus, tempus eget scelerisque nec, aliquet et risus. Nulla consequat elit vel ipsum pharetra quis tempor metus varius.






