Więzień pobił strażnika więziennego

Fot: Służba Więzienna
Fot: Służba Więzienna

Z ustaleń reporterów radia RMF FM wynika, że w maju doszło do trzech przypadków agresji osadzonych wobec funkcjonariuszy Służby Więziennej. Jeden z przypadków dotyczy zakładu karnego w Koronowie, choć nie jest on najpoważniejszy, to jednak nigdy nie powinien mieć miejsca.

Do zdarzenia miało dojść na dyżurce, podczas przeprowadzania przez funkcjonariusza Straży Więziennej kontroli osobistej osadzonego. W jej trakcie osadzony zaatakował oddziałowego, w wyniku czego ten miał stłuczony nos. Poważniejsze zdarzenia odnotowano w Czarnem i w Grójcu, tam doszło do złamań u funkcjonariuszy, w jednym wypadku nawet utraty przytomności.

 

Koronowski incydent na tle dwóch pozostałych jest delikatniejszy, ale każda sytuacja, gdy dochodzi do agresji wobec strażnika jest poważna. Sprawca napaści w Koronowie został przeniesiony do innego Zakładu Karnego i umieszczony na oddziale dla więźniów niebezpiecznych. Trwa dodatkowo postępowanie karne, które może przełożyć się na przedłużenie kary pozbawienia wolności.