W dniach 12 i 13 lipca odbędzie się 11. edycja Enea Triathlon Bydgoszcz, która przyciągnie sporo zawodników, którzy będą rywalizować w trzech konkurencjach: pływaniu, biegu i kolarstwie. Biegi i rywalizacja kolarska będą odbywać się z wykorzystaniem ulic, dlatego trzeba się liczyć z utrudnieniami.
Trasa kolarska biec będzie ulicami Toruńską (niemal na całym odcinku Rondo Bernardyńskie – Rondo Toruńskie) i alejami św. Jana Pawła II do węzła S5/S10 Bydgoszcz Południe. W praktyce w sobotę w godzinach 7:00-15:00 oraz w niedzielę w godzinach 6:00-16:00 ulica Toruńska będzie wyłączona z ruchu na wspomnianym fragmencie, a między Rondem Toruńskim i węzłem Bydgoszcz Południe będzie obowiązywać reorganizacja ruchu.
Trasa biegowa w dużej mierze będzie odbywać się bulwarami i uliczkami w centrum miasta, z tego powodu w ścisłym centrum zostaną ograniczone możliwości parkowania.
Z powodu tych zmian zmienią się też na czas zawodów trasy autobusów linii nr: 69, 89, 76, 80, 99, dlatego należy przed wyruszeniem w podróż zapoznać się z ich trasami.
Tegoroczny Enea Triathlon Bydgoszcz cieszy się rekordowym zainteresowaniem, organizatorzy przewidują ponad 5 tys. zawodników.






