Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy uważa, że walory grodu założonego przez Kazimierza Wielkiego nie są w pełni wykorzystywane do budowania jego wizerunków, dlatego ogłasza konkurs dla bydgoszczan.
Hasło powinno promować najcenniejsze walory Bydgoszczy, by wspomnieć o:
a/ Królewskim mieście założonym przez najwybitniejszego z polskich monarchów Kazimierza III Wielkiego i chętnie odwiedzanym przez pozostałych władców.
b/ Mieście, które uwzględniając potencjał kulturalno-społeczny i gospodarczy, jest faktyczną stolicą pięknych polskich Kujaw.
c/ Mieście, które od wieków oddycha muzyką, na co dzień żyje filharmonią, operą, Akademią Muzyczną im. F. Nowowiejskiego, szkołami artystycznymi, koncertami i chóralnym śpiewem.
d/ Mieście 11 wyższych uczelni, w tym trzech uniwersytetów.
e/ Znanym w całym kraju ośrodku medycznym, kuźni kadr służby zdrowia z uniwersyteckimi szpitalami, znakomitym Centrum Onkologii i X Wojskowym Szpitalem Klinicznym.
f/ Mieście, które jest znaczącym nie tylko w kraju ośrodkiem wojskowym z przebogatymi tradycjami oręża.
g/ Kanale Bydgoskim, najstarszym zabytku sztuki hydrotechnicznej w Polsce.
h/ Mieście nazywanym „Wenecją Kujaw” dzięki cudownemu położeniu nad Brdą, Wisłą i Kanałem Bydgoskim.
i/ Wszechobecnej zieleni, w tym przepięknym Leśnym Parku w Myślęcinku, za co Bydgoszcz otrzymała tytuł „Miasta – Ogrodu”.
j/ Unikatowym pomniku przyrody i historii, jakim w samym sercu miasta jest Wyspa Młyńska, a z nią Wenecja Bydgoska.
k/ Mieście, które jest polską stolicą wioślarstwa i kajakarstwa.
l/ Mieście znaczących imprez sportowych.
m/ Miniaturowej gotyckiej perełce jaką jest Katedra Bydgoska pw. śś. Marcina i Mikołaja – Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości zwanym też Sanktuarium Matki Bożej Bydgoskiej.
n/ Oryginalnej, pięknie zachowanej architekturze z przełomu XIX i XX wieku.
o/ Unikatowym w kraju i za granicą „Exploseum” – jedynym tego typu w Polsce zabytkiem niemieckiej architektury przemysłowej z lat 1939-1944.
p/ Można też przygotować hasła dotyczące innych obiektów czy wydarzeń, z których Bydgoszcz słynie.
Konkurs adresowany jest do wszystkich bydgoszczan, począwszy od młodzieży, po przez literatów i dziennikarzy po miłośników Bydgoszczy. Prace konkursowe należy nadsyłać do końca miesiąca na adres: : Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy, 85-165 Bydgoszcz 37, skrytka pocztowa 17 z dopiskiem na kopercie „Konkurs na Hasło Promocyjne Bydgoszczy”.
W załączniku publikujemy regulamin konkursu.