
Ponad 150 osób wzięło udział w pikiecie zorganizowanej pod Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy, aby domagać się natychmiastowej dymisji rządu Donalda Tuska. Skandowano stanowczo – Rząd rząd do dymisji!
– Nie ma z nami przedstawicieli opozycji parlamentarnej, przybyli tylko młodzi aktywni i radykalni – mówił jeden ze współorganizatorów zgromadzenia Michał Nowak.
– Z wielkim wzruszeniem spoglądam na was. Dzięki wam nie zginie Polska, nasza ojczyzna będąca w kryzysie, grzęznąca w prywacie i w zdradzie –mówił do zebranych radny Stefan Pastuszewski, który przypomniał, że w gmachu tego urzędu w 1981 roku w tym Urzędzie Wojewódzkim protestował wraz z przedstawicielami swojego pokolenia przeciwko ówczesnej władzy komunistycznej – Ojczyzna jest zdradzona przez polityków.
Ruch Narodowy podobne manifestacje zorganizował w większości miast wojewódzkich. Młodzi zapowiadają dalsze protesty, gdyż jak zapowiadał Miłosz Anduła – Będziemy protestować tak długo, aż ten rząd poda się do dymisji.
Nie dajmy tej afery zamieść pod dywan – przekonywał Anduła.
{gallery}stories/2014/6/rn-protest{/gallery}
Sectetur adipiscing elit. Sed nisi ipsum, aliquet ac vulputate eu, congue nec diam. Mauris ligula metus, tempus eget scelerisque nec, aliquet et risus. Nulla consequat elit vel ipsum pharetra quis tempor metus varius.





