
Rada Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych zdecydowała w czwartek, iż gospodarzem 16. Mistrzostw Świata Juniorów będzie Bydgoszcz. Gród nad Brdą zorganizuję tę imprezę po raz drugi – wcześniej IAAF powierzył nam tę organizację w 2008 roku. Bydgoszcz jest jedynym w historii miastem, dwukrotnym organizatorem juniorskich mistrzostw świata (do 20 lat).
Procedura wyboru prowadzona była w trybie awaryjnym. Impreza sportowa miała się bowiem pierwotnie odbyć w Rosji, ale ten plan pokrzyżowało zawieszenie tamtejszej federacji za stosowanie dopingu. Kandydatura Bydgoszczy nie dała szans konkurentom z Australii i Indii.
– Dzisiejsza decyzja władz IAAF to wielki zaszczyt dla Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, ale także duże wyzwanie. Cieszę się, że nasze gwiazdy młodego pokolenia – Ewa Swoboda oraz Konrad Bukowiecki – będą mogły zaprezentować się na mistrzostwach świata juniorów przed własną publicznością – komentuje prezes PZLA Jerzy Skucha.
– Najważniejszy dla nas jest sport dzieci i młodzieży. Propozycja Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i władz Bydgoszczy idealnie wpisuje się w tą ideę – ocenia Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski jest spokojny o to czy zdążymy na szybko przygotować tak dużą imprezę – Najważniejsze, że mamy ludzi, którzy przygotowali już wiele imprez lekkoatletycznych – właśnie oni są gwarantem, że wszystko się uda.
Sectetur adipiscing elit. Sed nisi ipsum, aliquet ac vulputate eu, congue nec diam. Mauris ligula metus, tempus eget scelerisque nec, aliquet et risus. Nulla consequat elit vel ipsum pharetra quis tempor metus varius.





