Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNalot na handlarzy podróbkami

Nalot na handlarzy podróbkami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 25 luty 2013 16:34

Wczoraj słynne targowisko na ,,Chemiku” skontrolowali policjanci z Wyżyn. Efektem było zatrzymanie pięciu handlarzy podrobionymi perfumami, zegarkami i biżuteriom.

Sprzedaż podrobionych wyrobów jest zakazana na podstawie przepisów o ochronie własności przemysłowej. Za sam handel podróbkami grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, gdy jest to źródło dochodu, wysokość kary wzrasta nawet do 5 lat więzienia.

 

W wyniku akcji policjanci zatrzymali 5 osób. Szacuje się, że straty związane z ich działalnością mogą wynieść nawet 160 tysięcy złotych.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu