Jesteś tutaj: HomeSportSzachiści będą walczyć o złoto na zamku

Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

Napisane przez  Materiał prasowy Opublikowano w Sport sobota, 03 luty 2024 10:32

Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.


To będzie bardzo dobry turniej z kilku powodów. Po pierwsze sala gry zlokalizowana w zamku krzyżackim z XIII wieku który znajduje się w środku województwa między dwoma dużymi miastami. Założenia turnieju - tempo gry, ilość rund - mogą zapewnić uzyskanie normy nawet na drugą kategorię. Każdy szachista wie, że w naszym regionie, właśnie takich turniejów jest mało. Nie bez znaczenia są również po nagrody. Jak nazwa wskazuje to złoto są nimi sztabki złota inwestycyjnego z Mennicy Polskiej. Partnerem wydarzenia jest Wydawnictwo RM co oznacza, że wśród nagród pojawią się również cenione przez szachistów publikacje szachowe.


Jeżeli chcesz zagrać w turnieju - musisz posiadać min. V kategorię szachową. Maksymalnych limitów rankingowych nie ma! Jakub Dwojacki sędzia główny turnieju i jeden z współorganizatorów jest przekonany, że udział weźmie wielu silnych zawodników z całego
regionu. “Turniej w którym większości zawodników nie będzie walczyć o zwycięstwo ale o uzyskanie norm, dlatego dla szachistów będzie się liczyć zwycięstwo w każdej partii by mieć możliwość podniesienia kategorii. Ważna jest również możliwość gry z silnymi zawodnikami w turnieju klasycznym.Jestem przekonany, że zostanie rozegrane wiele pięknych partii.”. Do turnieju już zgłaszają się zawodnicy - na chwilę obecną są szachiści posiadający od I do V kategorii.


Zapisy do turnieju odbywają się na platformie chessmanager - należy wtedy opłacić wpisowe - jeśli ktoś chce opłacić wpisowe tradycyjnym przelewem może dokonać zgłoszenia drogą mailową wraz z potwierdzeniem dokonania przelewu. Szczegóły na:
c:m https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/6318929748688896
www: https://turniej-szachowy.pl/


Turniej organizowany jest przy wsparciu gminy Łubianka, Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego i DCK Zamek Bierzgłowski oraz sponsorów. Wśród patronów medialnych znajduje się Portal Kujawski.


Zapraszamy do udziału

Warte obejrzenia

« Październik 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31