Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBudowniczy nowej Astorii z najtańszą ofertą na budowę basenu na Miedzyniu

Budowniczy nowej Astorii z najtańszą ofertą na budowę basenu na Miedzyniu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 21 październik 2020 00:15

W piątek pozwolenie na użytkowanie uzyskał nowy basen Astorii wybudowany przez firmę Alstal, również w piątek odbyło się otwarcie ofert w przetargu na budowę basenu przy ulicy Pijarów – wpłynęło 5 ofert, a najtańszą przedstawił również Alstal.

Nie oznacza to jednak, że z automatu ta firma zostanie wykonawcą, bowiem po otwarciu ofert są one badane przez zamawiającego, a także oferta ta przekracza założony budżet.

 

Miasto Bydgoszcz na ten cel przeznaczyć chciało 19 mln zł, oferta Alstalu opiewa na 20,381 mln zł. Najdroższą ofertę złożyło bydgoskiego konsorcjum Zakładu Usług Budowlanych na prawie 32 mln zł.

 

Do rozstrzygnięcia tego przetargu będzie zatem konieczne zwiększenie finansowania.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu