Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBudowa infrastruktury rowerowej wzdłuż Focha się przedłuża, a kierowcy tracą cierpliwość

Budowa infrastruktury rowerowej wzdłuż Focha się przedłuża, a kierowcy tracą cierpliwość

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 12 grudzień 2020 14:49
Budowa infrastruktury rowerowej wzdłuż Focha się przedłuża, a kierowcy tracą cierpliwość Fot: ZDMiKP

Na początku grudnia miały dobiec końca prace związane z budową infrastruktury rowerowej, a przy okazji przebudowy chodnika, po południowej stronie ulicy Focha. Mamy połowę miesiąca, a prace wciąż nie dobiegły końca, na czym cierpią kierowcy, bowiem wprowadzone utrudnienia w ruchu potrafią skutecznie zakorkować Rondo Grunwaldzkie.

 

Problemem największym jest zwężenie, które pojawia się tuż przy zjeździe z Ronda Grunwaldzkiego w Focha, Na dodatek oznakowanie tymczasowe organizacji ruchu na rondzie nie jest zbyt wyraziście. Poniżej nagranie jednego z internautów pokazujących piątkową kolizję, winę za to zdarzenie ponosi kierowca jadący lewym pasem, bowiem w ramach reorganizacji z tego pasa nie jest dozwolona jazda na wprost:

 

Największą uciążliwością są jednak korki spowodowane zwężeniem ruchu na ulicy Focha, właściwe aż do Mostów Solidarności.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu