Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKierowcy nie nauczyli się parkować, to zamiast parkingu powstać może ogródek gastronomiczny

Kierowcy nie nauczyli się parkować, to zamiast parkingu powstać może ogródek gastronomiczny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 12 lipiec 2023 06:50

Kilka razy podnosiliśmy problematykę parkowania przy ulicy Gdańskiej przed Hotelem pod Orłem. Funkcjonuje tam parking pozwalający zatrzymać się gościom hotelu na kilka minut, w celu pozostawienia bagażów, niestety często zaparkowane tam pojazdy blokowały torowisko, przez co paraliżowany był ruch tramwajowy. Postawione kilka tygodni słupki również problemu nie rozwiązały, bowiem nadal dochodzi do incydentów z blokowaniem torowiska.

Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz odpowiadając na interpelację radnego Szymona Roga informuje, że zapadła decyzja w sprawie likwidacji miejsca parkingowego w tym miejscu – Dotychczasowe nasze działania w zakresie odpowiedniego funkcjonowania zatoki postojowej w oparciu o znaki drogowe oraz słupki przy notorycznym niestosowaniu się kierowców do obowiązujących zasad ruchu nie przyniosły oczekiwanego rezultatu – ocenia Kozłowicz.

 

Istniejąca fizycznie zatoka parkingowa będzie przekształcona będzie oddana pieszym, rozważane są docelowo ogródki gastronomiczne w tym miejscu.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu