Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoczta Polska zakończyła modernizację podbydgoskiej sortowni

Poczta Polska zakończyła modernizację podbydgoskiej sortowni

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 08 wrzesień 2023 13:23
Poczta Polska zakończyła modernizację podbydgoskiej sortowni Fot: Poczta Polska

Zlokalizowana w Lisim Ogonie sortowania jest jedną z najważniejszych w kraju należących do Poczty Polskiej, odgrywa ważną rolę w procesie logistycznym dostawy przesyłek. Poczta Polska poinformowała, że prace modernizacyjne sortowni w Lisim Ogonie dobiegają końca.

Zakres prowadzonych prac adaptacyjnych był bardzo rozległy. Dotychczasowy Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy przeszedł całkowitą modernizację celem przygotowania powierzchni pod montaż sortera. Obiekt został ponadto wyposażony w 10 dodatkowych doków przeładunkowych, zmianie uległ również układ wewnętrznych dróg komunikacyjnych.

 

W ramach realizowanej inwestycji do modernizowanej hali zostały dodatkowo dobudowane dwa obiekty o łącznej powierzchni 900 m2. tj., budynek magazynowo-ekspedycyjny wyposażony w 14 bram kurierskich, pełniący funkcję wsparcia dla procesów logistycznych związanych z wydawaniem przesyłek kurierom oraz dwukondygnacyjny budynek, w którym znajdować się będą m.in. pomieszczenia biurowe, szkoleniowe, techniczne i socjalne.

 

Prace adaptacyjne w głównej hali technologicznej umożliwiły uwolnienie przestrzeni pod instalację nowoczesnej maszyny do automatycznego sortowania paczek. Sorter w kształcie pętli jest wykonany w systemie „Cross-Belt”, wyposażony jest w: 4 linie wprowadzania automatycznego, 4 podajniki ręczne KEP, 2 podajniki teleskopowe, strefę kodowania ręcznego (2 stanowiska), 96 ześlizgów kierunkowych, 52 ześlizgi pionowe i 2 ześlizgi specjalne, strefę podawania ręcznego małych przesyłek bezpośrednio na tace sortera (7 stanowisk). Długość pętli sortera wynosi 267,6 m, a jego wydajność umożliwi obsługę operacyjną 8–9 tys. przesyłek na godzinę.

 

Prace związane z posadowieniem sortera obecnie są na ukończeniu. W tym tygodniu maszyna została przełączona ze środowiska testowego na środowisko produkcyjne (do maszyny spływają dane o przesyłkach) i pozytywnie przeszła testy bezpieczeństwa. Od 7 września rozpoczyna się trzytygodniowa eksploatacja próbna, czyli praca produkcyjna pod nadzorem Wykonawcy. Odbiory końcowe i przekazanie do eksploatacji nowoczesnej maszyny sortującej w pełni zmodernizowanym obiekcie logistycznym planowane jest pod koniec III kwartału 2023 r.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

 • Kryzys z ukraińskim zbożem ponownie uwypukla jak bardzo brakuje nam infrastruktury

  Polska miała być państwem tranzytowym w eksporcie ukraińskiego zboża, bowiem rosyjskie działania w porcie w Oddesie, wymusiły poszukania innej drogi eksportu. Stało się jednak tak, że spora część tego zboża pozostawała w Polsce i teraz mamy problem. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są braki infrastrukturalne.

Wiadomości z regionu