Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSobota była czarnym dniem dla bydgoskiej przestępczości narkotykowej

Sobota była czarnym dniem dla bydgoskiej przestępczości narkotykowej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 11 wrzesień 2023 17:32
Sobota była czarnym dniem dla bydgoskiej przestępczości narkotykowej Fot: KWP Bydgoszcz

Blisko 5 kilogramów narkotyków zabezpieczyli bydgoscy policjanci podczas sobotnich realizacji. Wszystko zaczęło się od obserwacji 24-letniego bydgoszczanina i 28-letniego mieszkańca powiatu nakielskiego.

Policjanci z wydziału zajmującego się przestępczością narkotykową poprosili drogówkę z Białych Błot o zatrzymanie podejrzanego do kontroli drogowej, w jej trakcie jadący na tylnym siedzeniu pasażera zaczął uciekać z torbą. Ucieczka się nie powiodła, 28-latek został zatrzymany, w paczce z którą próbował uciec znajdowało się 1,2 kg marihuany. Policjanci mając podejrzenia, że może on posiadać więcej narkotyków, udali się do jego mieszkania w powiecie nakielskim, gdzie znaleziono różnego rodzaju substancje niedozwolone. Łącznie 28-latek posiadał ponad 2 kg narkotyków.

 

Tego samego dnia inna policyjna grupa zatrzymali 24-latka, w którego mieszkaniu znaleziono 2,7 kg narkotyków. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury, najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im kara 10 lat więzienia.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

  W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu