Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMedia w Krzemieńczuku informują o kolejnej pomocy z Bydgoszczy

Media w Krzemieńczuku informują o kolejnej pomocy z Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 15 wrzesień 2023 06:52

Dzieci są zawsze najbardziej narażone na skutki konfliktów zbrojnych, stąd też wspieranie tej grupy jest niezwykle ważne w czasie wojny. Szpital dziecięcy w Krzemieńczuku – mieście partnerskim Bydgoszczy – otrzymał z Bydgoszczy ważne dary.

W mediach z Krzemieńczukach o Bydgoszczy się piszę nawet bardziej serdecznie – nazywani jesteśmy miastem siostrzanym. Wśród darów znalazły się: mobilny aparat rentgenowski, nowoczesna stacja anestezjologiczna, która ma być bardzo pomocna przy operacji nawet niemowląt. W publikacji się wspomina, że takim sprzętem szpitale z Krzemieńczuka do tej pory nie dysponowały.

 

Władze Krzemieńczuka publicznie dziękują Bydgoszczy za dary.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

  W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu