Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMożna powiedzieć, że stan techniczny bydgoskich autobusów widocznie się poprawił

Można powiedzieć, że stan techniczny bydgoskich autobusów widocznie się poprawił

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 wrzesień 2023 07:38
Można powiedzieć, że stan techniczny bydgoskich autobusów widocznie się poprawił Fot: gov.pl

Jednym z działań Inspekcji Transportu Drogowego jest kontrola stanu autobusów miejskich, w ubiegłych latach po każdej takiej kontroli w bydgoskim transporcie zbiorowym media informowały o zatrzymaniu dowodów rejestracyjnych. Kontrole nadal są prowadzone, ale póki co nie słyszymy o wycofywanych z ruchu autobusach z powodu złego stanu technicznego.

 

Główne grzechy z poprzednich kontroli to zły stan opon, cieknące płyny, czy usterki w układach kierowniczych. W sierpniu ITD przeprowadziło kontrole w MZK Bydgoszczy i MZK Toruń – poinformowano, że kontroli poddanych zostało łącznie 50 autobusów, ale nie ujawniono usterek, które musiałyby skutkować wycofaniem pojazdów z ruchu.

 

Od nowego roku znacznie odmłodził się bydgoski tabor autobusowy, linie obsługiwane przez przewoźnika Irex-Trans przejął Mobilis z całkowicie nowym taborem. Nie jest tajemnicą, że autobusy Irexu znane były ITD jako te najczęściej sprawiające problemy.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

  W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu