Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBudowniczy fordońskiej bazyliki może zostać wyniesiony na ołtarze

Budowniczy fordońskiej bazyliki może zostać wyniesiony na ołtarze

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 15 październik 2023 00:01
Budowniczy fordońskiej bazyliki może zostać wyniesiony na ołtarze Fot: Pit1233

Ksiądz Zygmunt Trybowski w Fordonie stał się legendą, do jego największych dokonań należy budowa kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Królowej Męczenników, przy Dolinie Śmierci, był on pierwszym proboszczem tego kościoła oraz utworzenia w Golgoty XXI wieku w Dolinie Śmierci. Być może uzyska jednak jeszcze większy zaszczyt – bowiem rozpoczęło się postępowanie w sprawie ogłoszenia go błogosławiony, a być może w dalszej przyszłości nawet świętym.

Kapłan, którego serce zawsze było zatroskane o innych. Człowiek miłości i pokory. W życiu kierował się mottem Miłujmy czynem i prawdą. Wdzięczni za dar tego kapłańskiego posługiwania – te słowa zostały wyryte na tablicy upamiętniającej zmarłego w 2002 roku ks. Trybowskiego.

 

7 października parafia Matki Bożej Królowej Męczenników obchodziła jubileusz 40. lecia istnienia, z tej okazji odprawiono Mszę Świętą z udziałem trzech biskupów – abp. Wojciecha Polaka, bp. Krzysztofa Włodarczyka i bp. Arkadiusza Okroja. Podczas tej uroczystości bp. Włodarczyk poinformował, że na prośbę wiernych z Fordonu rozpoczął proces kanonizacyjny i beatyfikacyjny.

 

Kościelne młyny mielą powoli - mówi pełne przysłowie, zatem nie należy się spodziewać szybkiego rozstrzygnięcia tej sprawy, ale zawsze musi być ten początek.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu