Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy w weekendy jarmarku zrezygnować z opłat na Park&Ride? Radny proponuje

Czy w weekendy jarmarku zrezygnować z opłat na Park&Ride? Radny proponuje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 11 listopad 2023 00:57

18 listopada zostanie zainaugurowany Jarmark Bożonarodzeniowy, szczególnie w grudniowe weekendy możemy się spodziewać sporej ilości gości, czy wystarczy dla wszystkich miejsc parkingowych? W szczególności, że w centrum trwają prace, które ograniczają te miejsca. Zdaniem radnego Szymona Roga należy rozważyć rezygnację z pobierania opłat na Park&Ride przy ulicy Grudziądzkiej.

Przy ulicy Grudziądzkiej mieści się parking wielopoziomowy w ramach podstrefy C strefy płatnego parkowania. W soboty i niedziele jest on zgodnie z taryfą bezpłatny. Radny Szymon Róg obawia się, że ponad 200 miejsc na tym parkingu to może być zbyt mało dla gości jarmarku, przez co może się zrobić duży chaos.

 

Z tym parkingiem sąsiaduje bezpośrednio również wielopoziomowy parking typu Park&Ride, choć jest on bardzie z nazwy, bowiem raczej mało kto przyjeżdża do centrum miasta samochodem, aby przesiąść się na komunikację miejską. Za ten parking trzeba w weekendy już płacić.

 

Radny Szymon Róg zwrócił się do prezydenta, aby dla gości Jarmarku udostępnić również parkingu wielopoziomowego w ramach Park&Ride bezpłatnie. Róg wskazuje, że byłaby to też rekompensata od władz miasta dla mieszkańców, z tytułu utrudnień drogowych jakie generuje budowa zbiorników podziemnych.

 

W tej sprawie pozostaje teraz czekać na odpowiedź ratusza.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu