Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBudka z piwem na środku jarmarku

Budka z piwem na środku jarmarku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 13 listopad 2023 06:31

Bydgoski jarmark świąteczny wystartuje w sobotę, od kilku dni możemy już jednak obserwować jego infrastrukturę. Czytelnik zwracam nam uwagę na pewną estetyczną niezgodność, bowiem na środku ulicy Mostowej postawiono kiosk z piwem, z krzykliwie rzucającym się szyldem. Goście jarmarku chcą przejść ze Starego Rynku na Most Staromiejski będą musieli omijać tą budkę bokami, w tym miejscu może się zatem też nieco korkować.

 

W poprzednich latach w tym miejscu znajdowała się iluminacja w formie bramy, którą mogli przechodzić goście. Postawienie budki w tym miejscu sprawi dodatkowo, że z Mostu Staromiejskiego nie będziemy widzieli Starego Rynku i na odwrót. Jarmark odbywa się na terenie Parku Kulturowego, czyli obszarze która podlega szczególnej ochronie estetycznej.

 

 

 

Być może taka kompozycja się jednak też komuś podoba, my przedstawiamy głos niektórych mieszkańców, który na pewno jest warty przeanalizowania. Być może w najbliższych dniach ktoś wyciągnie z tego jakiś wniosek i nieco lepiej zostanie dopracowana przestrzeń jarmarku.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

 • Kryzys z ukraińskim zbożem ponownie uwypukla jak bardzo brakuje nam infrastruktury

  Polska miała być państwem tranzytowym w eksporcie ukraińskiego zboża, bowiem rosyjskie działania w porcie w Oddesie, wymusiły poszukania innej drogi eksportu. Stało się jednak tak, że spora część tego zboża pozostawała w Polsce i teraz mamy problem. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są braki infrastrukturalne.

Wiadomości z regionu