Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTunel bydgoski nie zrobił wrażenia na warszawskich radnych

Tunel bydgoski nie zrobił wrażenia na warszawskich radnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 21 listopad 2023 06:22
Tunel bydgoski nie zrobił wrażenia na warszawskich radnych OpenStreetMap

Wiceminister Jarosław Wenderlich od kilku lat zabiega o nazwanie jednej z ulic w Warszawie nazwą ,,Bydgoskiej”, bowiem stolica nie ma do dzisiaj w swojej przestrzeni żadnej nazwy, która odwołuje się do Bydgoszczy. Kilka miesięcy temu Wenderlich chcąc pomóc warszawskim władzom w znalezieniu dogodnego miejsca zaproponował nazwę ,,Tunel Bydgoski” dla tunelu pod Ursynowem w ramach przebiegu drogi ekspresowej S2. Ta propozycja została jednak teraz w październiku odrzucona.

 

Jak wynika z wyjaśnień wiceprezydenta Warszawy Tomasza Bratka podczas posiedzenia komisji ds. nazewnictwa Rady Miasta Stołecznego Warszawy 5 głosów było za odrzuceniem propozycji a jedynie 3 popierające. Komisja miała natomiast zarekomendować, aby na obszarze inwestycji mieszkaniowych Portu Praskiego nazwać jedną z ulic Bydgoską. Decyzje mają zostać podjęte w momencie zakończenia inwestycji.

 

W Porcie Praskim nie będzie to zatem zbyt długa ulica. Port Praski jest natomiast ciekawie położony nad Wisłą, co może nawiązywać do Bydgoszczy jako mieście położonym nad rzeką, w tym również też nad Wisłą, leżąc blisko Stadionu Narodowego. Po sąsiedzku znajduje się Park Praski, zanim warszawskie ZOO, a po drugiej stronie Wisły Zamek Królewski z obszarem ścisłej warszawskiej starówki.

 

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

 • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

  11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu