Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent odbył spotkanie z nowymi posłami. Było nie tylko o kurtuazji, pojawił się pomysł reaktywowania zespołu parlamentarnego

Prezydent odbył spotkanie z nowymi posłami. Było nie tylko o kurtuazji, pojawił się pomysł reaktywowania zespołu parlamentarnego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 20 listopad 2023 14:22

Tydzień temu odbyło się ślubowanie posłów X kadencji, rozpoczynające pełnienie przez nich mandatu. Po tygodniu przedstawicieli okręgu bydgoskiego zaprosił na spotkanie prezydent Rafał Bruski, było to z jednej strony kurtuazyjne spotkanie, ale też okazja, aby porozmawiać o wyzwaniach na nową kadencję. Na spotkaniu pojawiła się połowa poselskiej reprezentacji okręgu bydgoskiego.

 

O spotkaniu nie były informowane media, z rozmów z jego uczestnikami dowiadujemy się, że poruszano chociażby problematykę Zachemu, pojawiła się też inicjatywa reaktywowania po kadencji przerwy Zespołu Parlamentarnego Miłośników Ziemi Bydgoskiej, aby wrócić do formuły współpracy dla regionu ponad podziałami politycznymi – Zaproponowałem, abyśmy utworzyli zespół parlamentarny na rzecz Ziemi Bydgoskiej i odnoszę wrażenie, że spotkał się on z aprobatą – mówi nam poseł Piotr Król z PiS. To, że jest wola, aby wrócić do tej formuły współpracy potwierdziła nam posłanka Iwona Kozłowska z KO.

 

Dużo uwagi na tym spotkaniu poświęcono problematyce skażeń pozostawionych po zakładach chemicznych Zachem - To jest niezmiernie ważne bo jak prezydent Bruski wskazywał to nie jest problem tylko bydgoski, ale krajowy – mówi posłanka Kozłowska - Jest to zdecydowanie jeden z najważniejszych tematów, którymi należy się zająć w tej kadencji.

 

W spotkaniu obok prezydenta Rafała Bruskiego uczestniczyli jego zastępcy, podnoszone były ze strony władz miasta problemy jak niedofinansowana edukacja, do której coraz więcej muszą dokładać samorządy, czy też problemy z jakimi boryka się pomoc społeczna, poruszono też kwestię doprowadzenia do powołania Metropolii Bydgoszcz.

 

Uczestnicy wyrazili wspólnie wolę, że są gotowi na współpracę – Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze – podkreśla posłanka Kozłowska. W spotkaniu udział wzięli: Iwona Kozłowska (KO), Iwona Karolewska (KO), Paweł Olszewski (KO), Włodzisław Giziński (KO), Piotr Król (PiS) i Paweł Szrot (PiS).

 

We wtorek Sejm powoła skład komisji

Do jutra parlamentarzyści muszą wrócić do Warszawy, bowiem planowane jest głosowanie nad składami komisji sejmowych, wówczas dowiemy się w jakich obszarach merytorycznych będą pracować nasi reprezentanci. Posłanka Kozłowska informuje nas, że aplikowała do pracy w komisjach: zdrowia, odpowiedzialnej za pomoc społeczną oraz komisji polityki senioralnej. Poseł Piotr Król chce dalej pracować natomiast w Komisji Infrastruktury. Do tematu wrócimy jutro, gdy się rozstrzygną składy komisji.

 

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu