Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMobilis również miewa problemy z kierowcami

Mobilis również miewa problemy z kierowcami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 01 grudzień 2023 06:23

Od kilku tygodni słyszymy o wypadających kursach Miejskich Zakładów Komunikacyjnych spowodowanych brakiem kierowców. Problem ten dotyka wielu miast i wielu przewoźników. W Bydgoszczy obecny jest on też u prywatnego przewoźnika Mobilis, który realizuje przewozy na zlecenia ZDMiKP. W przeciwieństwie do MZK z Mobilisem jest problem w przekonaniu go do informowania o nierealizowanych kursach.

 

W przypadku Mobilisu liczba odnotowywanych wakatów jest mniejsza niż w MZK, ale trzeba też uwzględnić, że ta firma obsługuje mniejszą liczbę linii – około 25% bydgoskiego rynku.

 

Radny Szymon Róg w interpelacji zwrócił się o zestawienie wakatów jakie miały miejsce w dniach 2-9 listopada. W przypadku Mobilisu kumulując ten okres łącznie brakowało 8 kierowców na liniach: 62, 76, 56 i 55. Dziennie było to 1-2 kierowców, przy czym w dniach 4-5 listopada przewoźnik miał pełną potrzebną obsadę.

 

W przypadku MZK było to już 38 wakatów – bywały dni, gdy brakowało po 8 kierowców dziennie. W ostatnich dwóch dniach 29-30.11 MZK informowało, że nie było żadnych wakatów, co daje nadzieje, że problem powoli jest rozwiązywany.

 

Zgodnie z umowami za każdy niezrealizowany kurs przez MZK czy Mobilis ZDMiKP nalicza kary finansowe.

 

MZK informuje, a Mobilis nie

Informacje o tym na jakich liniach trzeba się spodziewać problemów MZK informuje na swoim profilu w serwisie Facebook. Nie jest to informacja w pełni funkcjonalna, bowiem nie podaje się godzin nierealizowanych kursów, ale zawsze wiadomo, na których liniach spodziewać się perturbacji. Firma Mobilis tego nie robi, bo zgodnie założeniami przetargu na obsługę tych linii nie ma takiego obowiązku, wszystko zależne jest od dobrej woli.

 

Wiceprezydent Mirosław Kozłowicz poinformował w tym tygodniu, że ZDMiKP miało kierować do Mobilisu prośbę o publikowanie takiej informacji przez tego przewoźnika.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu