Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKalendarz Bydgoski na 2024 rok trafił do sprzedaży

Kalendarz Bydgoski na 2024 rok trafił do sprzedaży

Napisane przez  DlaMediow.eu Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 05 grudzień 2023 06:08

Wydawany przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy ,,Kalendarze Bydgoski” to jeden z najstarszych bydgoskich roczników, który wydawany jest o kilku dekad. Kalendarze Bydgoski to przede wszystkim zbiór ciekawych artykułów o historii Bydgoszczy, coraz więcej uwagi poświęca się jednak współczesności. Tegoroczne wydanie jest z jednego powodu wyjątkowe.

 

W Bydgoszczy obchodzimy w 2023 roku Rok Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, w ramach obchodów 100. rocznicy odrodzenia TMMB w polskiej Bydgoszczy, bowiem historia tej organizacji sięga także czasów pruskich. Prezesem TMMB w 1923 roku został płk. Bernard Śliwiński, powstaniec wielkopolski i prezydent Bydgoszczy. Jubileuszowi stulecia tej organizacji poświęcono sporo treści.

 

Wśród licznych artykułów pojawia się publikacja o historii bydgoskiej Hali Targowej od jej początków, do szumnego jej nowego otwarcia w połowie bieżącego roku. Gizela Chmielewska przybliża natomiast dzieje dr Witolda Gintyłły, urodzony w Odessie w XIX roku, którego los później związał z Bydgoszczą i był jedną z ciekawszych postaci żyjących w Bydgoszczy po jej powrocie do Polski. Kazimierz Fiut przygotował z kolei pierwszą część dłuższej publikacji, która ma przybliżać sylwetki bydgoskich medalistów Igrzysk Olimpijskich. Tego trochę będzie, bowiem autor we wstępie zauważa, że łącznie mamy 298 medali.

 

Łącznie jest to ponad 200 stron artykułów.

 

Kalendarz Bydgoski na 2024 rok można kupić w siedzibie TMMB przy ulicy Jezuickiej 4. 13 grudnia będzie można go nabyć także w namiocie społecznym na Bydgoskim Jarmarku Bożonarodzeniowym.

 

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu