Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStrażnicy Miejscy będą uzbrojeni w kamery

Strażnicy Miejscy będą uzbrojeni w kamery

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 03 grudzień 2023 19:20
Strażnicy Miejscy będą uzbrojeni w kamery Fot: SM Bydgoszcz

Od dłuższego czasu polska Policja wyposaża swoich funkcjonariuszy w kamery nasobne, które mają służyć nagrywaniu interwencji, takie nagranie miałoby pomóc w wyjaśnianiu sytuacji konfliktowych, gdy np. na daną interwencję złożona byłaby skarga. Wdrażanie tych kamer idzie w Policji powoli, natomiast pierwsze kamery chce zakupić bydgoska Straż Miejska. Kilka straży miejskich w Polsce testowało już takie rozwiązanie.

Na razie mamy przetarg na zakup 10 kamer, które miały zostać dostarczone w tym roku – jeżeli nie będzie komplikacji. Kamery nasobne są dość popularnym rozwiązaniem w Stanach Zjednoczonych, gdy pojawiały się pierwsze w Polsce głosy, o zakupie ich dla policjantów, to wskazywano na amerykański przykład.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu